چرا نمی توانم در اینستاگرام کامنت بگذارم؟

در این مطلب درباره این موضوع حرف می زنیم که چرا نمی توانم در اینستاگرام کامنت بگذارم؟ علت کامنت بلاک در اینستاگرام دقیقا چیست و چطور آن را حل کنیم؟

چرا نمی توانم در اینستاگرام کامنت بگذارم؟

قسمت کامنت ها هم، مثل همه‌ی فعالیت‌های دیگر در اینستاگرام، می‌توانند در پلتفرم مسدود شوند. اینستاگرام می‌تواند از کامنت گذاشتن‌تان زیر عکس شخص خاصی جلوگیری کند یا اجازه ندهد زیر هیچ پستی کامنت بنویسید. این موضوع دلایلی دارد که من قصد دارم در ادامه درموردش بحث کنم.

کامنت ها اینستاگرام نشان داده نمی شوند

اگر شما نمی‌توانید در اینستاگرم کامنت ها را ببینید یا تعداد را می‌بینید اما کامنت ها را نه، می‌تواند به این دلیل باشد که شخص کامنت ها را پاک کرده، اینستاگرام در بعضی پست‌ها فقط بهترین کامنت ها را نشان می‌دهد و شما باید روی زبانه‌ی کامنت ها بزنید تا بقیه را مشاهده کنید، می تواند به دلیل نسخه‌ی اینستاگرامتان( برنامه‌ی اینستاگرام‌تان به روز نشده)، ارتباط با شبکه، یا نقص‌های اینستاگرام باشد. پس اینجا خلاصه‌ای از دلایل اینکه چرا کامنت ها اینستاگرام ناپدید می‌شوند را می‌آوریم:

 1. فرستنده کامنت را پاک کرده است.
 2. فقط بهترین کامنت ها را مشاهده می‌کنید.
 3. شما آن شخص را دنبال نکرده‌اید.
 4. به آاخرین نسخه ی اینستاگرام نیاز دارید.
 5. ممکن است نقص اینستاگرام باشد.
 6. اینترنت ضعیفی دارید.

پس برای رفع مشکل ندیدن کامنت ها:

 • برنامه‌ی اینستاگرام‌تان را به روزرسانی کنید.
 • مطمئن شوید که آن شخص را دنبال کرده‌اید(اگر پست خودتان نیست).
 • اینترنت خود را خاموش و روشن کنید.
 • از نسخه‌ی دسکتاپ اینستاگرام استفاده کنید.
 • از دستگاه دیگری استفاده کنید.
 • چند ساعت صبر کنید.

اگر این پیام را مشاهده کردید: کامنت ها در این پست محدود شده‌اند، به این معنی است که صاحب حساب کاربری کامنت ها را فقط برای دنبال‌کنندگان خود محدود کرده است. دراین موارد باید شخص را دنبال کنید تا بتوانید کامنت بگذارید. اما هنوز باید بتوانید کامنت ها را ببینید. اگر با حساب کاربری خود در اینستاگرام مشکل دارید، می‌توانید از خدمات تمام‌اتوماتیک Instazood استفاده کنید تا از تمام این موضوعات خلاص شوید و فوراً دنبال‌کنندگان بیشتری دریافت کنید!

چرا نمی‌توانم در اینستاگرام کامنت بگذارم؟

این موضوع ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شما روی آیکون کامنت ها در زیر پستی در اینستاگرام می‌زنید و متوجه می‌شوید که اینستاگرام به شما اجازه نمی‌دهد که کامنتتان را قرار بدهید و مطمئناً شما حیرت‌زده می‌شوید که چرا؟  احتمالا وقتی دکمه‌ی فرستادن را زیر یک عکس یا ویدئو فشار می‌دهید، سروکله‌ی پیام خطای «کامنت مسدود شده است» به سرعت پیدا می‌شود.

در ادامه دلایل اینکه چرا نمی‌توانید در اینستاگرام کامنت بگذارید آمده است:

 • شما آخرین نسخه‌ی اینستاگرام را نصب نکرده‌اید.

طبق آن‌چه Instagram help خودش اعلام کرده، اولین و مهم‌ترین دلیل برای اینکه چرا اینستاگرام شما را از کامنت گذاشتن منع می‌کند این است که برنامه‌ی شما به‌روز نیست و شما برنامه‌ی خود را به آخرین نسخه‌ی دردسترس ارتقا نداده‌اید. اینستاگرام پلتفرم را خیلی سریع به‌روزرسانی می‌کند۷ پس باید همیشه مراقب باشید تا برنامه‌تان را به‌روز نگهدارید تا دسترسی به قابلیت‌هایش را از دست ندهید یا با این مشکلات مواجه نشوید.

 • بیشتر از پنج منشن در کامنتتان دارید

احتمالا هنوز نمی‌دانید که اینستاگرام در هر کامنت، فقط تا پنج منشن(استفاده از نشانه‌ی @ همراه با نام کاربری شخص خاصی که می‌خواهید پست را ببیند) را به شما اجازه می دهد. این یکی از رایج‌ترین دلایل این موضوع است که چرا شما نمی‌توانید زیر پست‌های اینستاگرام کامنت بگذارید. پس اگر می‌خواهید افراد بیشتری را منشن کنید باید بیشتر از یک کامنت بگذارید تا بتوانید همه ی حساب‌های کاربری دلخواهتان را زیر آن پست منشن کنید.

 • کامنت شما بیشتر از ۳۰ هشتگ دارد

تعداد مجاز هشتگی که شما می‌توانید در یک کامنت استفاده کنید ۳۰عدد است و دقیقا همین تعداد را هم می‌توانید در پست‌تان استفاده کنید. در اینستاگرام شما نمی‌توانید بیشتر از ۳۰هشتگ را در پست‌ یا کامنتتان اضافه کنید. با این کار کامنت شما هرزنامه تلقی می‌شود ممکن است اینستاگرام کامنت را مسدود کند.

این مطلب را نیز ببینید: تفاوت تگ با هشتگ

 • شما به طور مرتب یک کامنت را تکرار می‌کنید

اگر سعی کنید متن مشترکی را بارها و بارها استفاده کنید بدون اینکه حتی ایموجی‌های آن را تغییر بدهید، کامنتتان قطعا مسدود خواهد شد. اگر چیز مشترکی را بیشتر از حد معمول دائما زیر یک پست و یا حتی پست‌های متفاوت کپی-پیست کنید، خطای مسدود شدن کامنت را دریافت خواهید کرد و نمی‌توانید برای مدت محدودی کامنت بگذارید. پس از این کار پرهیز کنید.

 • شما از محدودیت‌های کامنت گذاشتن روزانه تجاوز کرده‌اید

طبق الگوریتم جدید اینستاگرام شما در هرروز اجازه دارید حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ کامنت بگذارید، پس به طورعادی اگر در این کار زیاده‌روی کنید کامنتتان مسدود می شود. پس کمتر از ۲۰۰ کامنت در روز قرار دهید تا با خطای مسدود شدن کامنت مواجه نشوید. اگر می‌خواهید حساب کابریتان در پلتفرم امن بماند، هرگز دستورعمل‌های اینستاگرام را نقض نکنید و همیشه در فعالیت‌هایتان منطقه‌ی امن را در کامنت بگیرید.

 • کامنتتان شامل کلمات یا عبارات فیلترشده است

تعدادی از کلمات یا جملات هستند که شرایط استفاده از اینستاگرام را نقض می‌کنند و ممکن است ما از آن‌ها آگاه نباشیم؛ به همین خاطر است که به اشتباه آن‌ها را استفاده می‌کنیم و با مسائلی از این دست مواجه می‌شویم. این ممکن است دلیل منع اینستاگرام از کامنت دادن شما باشد، کامنت شما احتمالا یکی از آن کلمات یا جملات فیلترشده را داراست.

 • کسی که در اصل آن پست را قرار داده شما را مسدود کرده است

اگر متوجه شدید که فقط برای یک شخص خاص نمی‌توانید کامنت بگذارید پس به احتمال زیاد توسط همان شخص مسدود شده‌اید. برای فهمیدن این موضوع، سعی کنید در پست دیگری کامنت بگذارید و اگر توانستید بدون هیچ مشکلی کامنت بگذارید پس حدستان درست است.

توجه: خطای دیگری وجود دارد که ممکن است شما دریافت کنید و آن زمانی است که پستی که شما درحال کامنت گذاشتن برای آن هستید پاک می‌شود و ارتباطی با مسدود شدن کارکرد کامنت گذاشتن شما ندارد.

وقتی اینستاگرام اجازه‌ی کامنت دادن به ما نمی دهد، چطور خود را خلاص کنیم؟

مسدود شدن هرکدام از فعالیت‌هایتان در اینستاگرام تجربه‌ی ناراحت‌کننده‌ای است به خصوص کامنت دادن زیرا آن یکی از موثرترین روش‌ها برای ارتباط برقرار کردن با دیگران و زیادشدن دنبال‌کنندگان است. حالا که چیزهایی که به این موضوع منتج می‌شود را می‌دانید، باید از آن‌ها پرهیز کنید اما اگر به هر دلیلی به این دام اینستاگرام افتادید که به شما اجازه‌ی کامنتدادن نداد، چند چیز هستند که می‌توانید امتحان کنید تا از این دام رها شوید و کامنت خود را از حالت مسدودی دربیاورید.

 • سعی کنید IP خود را تغییر دهید

باید این واقعیت را بدانید که وقتی اینستاگرام شما را مسدود می‌کند، معمولا IP شما را مسدود می‌کند. پس برای رهایی از مسدودی می‌توانید گام‌های زیر را امتحان کنید و فکر می کنم یکی از آن‌ها برای شما خوب از کار دربیاید.

 • از دستگاه دیگری استفاده کنید

یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید IP خود را تغییر دهید و با IP متفاوتی به حساب اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید این است که با دستگاهی بغیر از دستگاه خودتان به حساب کاربری‌تان وارد شوید.

 • از فیلترشکن مناسبی کمک بگیرید

روش دیگری که می‌توانید تلاش کنید به طور مطمئن به حساب کاربری‌تان دسترسی پیدا کنید و بتوانید IP خود را تغییر دهید این است که از فیلترشکن استفاده کنید. با این روش IP شما تغییر می‌کند و اینستاگرام نمی تواند این موضوع را متوجه شود.

 • به اینترنت موبایل رو بیاورید

هر دستگاهی که از اینترنت استفاده می کند دو نشانی IP دارد: یکی عمومی و یکی خصوصی.

در خانه‌تان فرستنده شما از نشانی IP‌عمومی‌تان استفاده می‌کند− که توسط ISP‌شما تعیین می‌شود تا به اینترنت وصل شود. در گوشی همراهتان شما یک نشانی IP عمومی دارید. سعی کنید تا از اینترنت تلفن همراهتان به جای وای‌فای استفاده کنید تا ببینید چطور کار می‌کند.

نکته: موثرترین روش این است که تمام گام‌های بالا را با هم ادغام کنید و همه‌ی آن‌ها را با هم استفاده کنید. پس دستگاهی دیگری بردارید و اینترنت گوشی را روشن کنید و از یک فیلترشکن استفاده کنید و وارد حساب کاربری‌تان شوید.

 • صبور باشید و ۲۴ساعت کامل صبر کنید

درمورد شما این موضوع موقتی است و این مسدودشدن قرار نیست تا ابد ادامه پیداکند، درواقع بیشتر مسدود شدن‌ها موقتی هستند و بیشتر از ۲۴ساعت باقی نمی مانند. پس همه‌ی کاری که باید انجام بدهید این است که صبور باشید . منتظر بمانید ۲۴ساعت تمام شود.

 • به حساب کاربری فیس‌بوک خود وصل شوید

 ثابت شده که در بیشتر موارد و برای هرنوع مسدود شدن فعالیت‌ها این روش بهترین راه‌حل است چون به اینستاگرام ثابت می‌کند که شما یک انسان هستید پس می‌توانید به شبکه‌های اجتماعی دیگرتان وصل شوید که بدون شک بهترین آن‌ها فیس‌بوک است. پس فقط پیش بروید و به فیس‌بوک‌تان وصل شوید، برنامه‌تان را ببندید و تلفنتان را مجددا راه‌اندازی کنید تا تغییرای اِعمال شوند و حدس بزنید چه می‌شود؟ احتمالا می‌توانید دوباره کامنت بگذارید.

نتیجه مطلب علت بلاک شدن کامنت

اگر با این مساله مواجه شدید که اینستاگرام به شما اجازه‌ی کامنت گذاشتن نمی دهد، می‌توانید گام‌های این وبلاگ را امتحان کنید و سعی کنید فعالیت خود را از حالت مسدودی دربیاورید. اما اولین چیز این است که محتاط باشید و از هر اقدامی که منجر به این نوع مسدود شدن‌ها می‌شود پرهیز کنید زیرا اگر این موضوع به طور معمول برای حساب کاربری‌تان اتفاق بیفتد، باید در آینده نزدیک با حساب کاربری‌تان خداحافظی کنید چون به طور دائم مسدود خواهید شد.

علت بلاک شدن کامنت در ربات اینستاگرام

یکی از مهم ترین دلیل های این مسئله این است ربات شما از سرور یا پروکسی اشتراکی استفاده می کند که در حال حاضر تمام سایت های ارائه دهنده ربات اینستاگرام اینگونه می باشد، برای همین است که ما همیشه به شما پکیج ربات اینستاگرام سایت ربات پک را پیشنهاد می دهیم زیرا دیگر با این مشکل رو به رو نخواهید شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا