تفاوت تگ با هشتگ چيست؟ (برسي ساده)

تفاوت تگ با هشتگ

تگ و هشتگ چه تفاوتی با هم دارند؟  بااینکه این موضوع آنقدر گیج‌کننده نیست، اما پلتفرم‌های گوناگون مرتبط با رسانه‌های اجتماعی هستند که به این پیچیدگی می‌افزایند. چطور می‌توانم از هشتگ و تگ برای بهینه‌سازی موتور جستجو(سئو) استفاده کنم؟ اجازه بدهید به هرکدام از این سوالات به طور مفصل در این مقاله پاسخ دهیم.

هشتگ چیست؟

دیکشنری می‌گوید معنی هشتگ از این قرار است:

(در پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی) کلمه یا عبارتی با یک نشانه‌ی # است که در پیام استفاده می‌شود تا کلمه‌ی کلیدی یا موضوع موردعلاقه را مشخص کند و جستجو برای آن را راحت کند.

چطور می‌توانیم یک هشتگ در اینستاگرام داشته باشیم؟

برای داشتن هشتگ در اینستاگرام، اول باید هشتگ را معرفی کنید سپس روی آن کار کنید. از آن به طور مرتب در هرپست و همه جا استفاده کنید. آن وقت است که کاربران آن‌ها را می‌شناسند و در پست‌هایشان استفاده می‌کنند. این کار هشتگ را معروف می کند و عدد آن افزایش می‌یابد. شما می‌توانید تعداد هشتگ‌های استفاده شده را در زبانه‌ی جستجوی اینستاگرام چک کنید.

  • یک هشتگ واحد انتخاب کنید.
  • کوتاه باشد.
  • کنترل کنید که چه کسی از آن استفاده می‌کند.
  • همه جا آن را بنویسید.
  • آن را در همه‌ی پست‌های اینستاگرام خود بنویسید.
  • آن را در همه‌ی شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.
  • از آن در وب‌سایت خود استفاده کنید.
  • آن را به یادماندنی کنید.

تگ چیست؟

طبق اظهارات وبوپدیا تگ به این معنی است:

اطلاعات کلیدی برای شناساندن عکس‌ها یا متن در سایت‌شان به عنوان یک بخش یا موضوع. وبلاگ‌ها و سایت‌هایی که تگ‌های یکسان دارند می‌توانند به هم مرتبط شوند و به کاربران اجازه می‌دهند تا محتوای مرتبط یا مشترک را جستجو کنند. تگ‌ها می‌توانند با اعداد، کلمات و سرواژه‌ها ساخته شوند.

اين مطلب را نيز بخوانيد: آموزش ترك اعتياد به اينستاگرام

تگ‌های اینستاگرام

  • شما می‌توانید در پست‌ها و قسمت نظرات هم افراد و هم کسب‌و‌کارها را تگ@ کنید. وقتی شما از تگ استفاده می کنید، لیستی از اکانت‌هایی که شما دنبال می‌کنید نمایش داده می‌شود. وقتی اکانت اینستاگرامی که شما می‌خواهید استفاده کنید ظاهر شد، آن را از منوی کرکره‌ای انتخاب کنید. اگر هنوز حساب کاربری که می‌خواهید تگ کنید را دنبال نکرده‌اید، یا می توانید اول آن را دنبال کنید و یا قبل از تگ کردن، به دنبال نام کاربری دقیق آن باشید.
  • هشتگ‌ها# هم در قسمت نظرات و هم در کپشن‌ها کار می کنند؛ هرچند که قابلیت منوی کرکره‌ای در هر گوشی موبایل متفاوت است. اگر از هشتگ برای اولین بار استفاده می‌کنید، باید از قبل به دنبال آن باشید تا مورد مناسب را پیدا کنید. از آن زمان که یک هشتگ را به کار می‌برید، آن به صورت خودکار برای استفاده‌های آتی ساکن می شود.

تفاوت بین تگ و هشتگ

هشتگ‌ها به یک موضوع برچسب می‌زنند. وقتی از هشتگ استفاده می‌کنید، به دنبال آن هستید که هرآن‌چه که در آن موضوع درباره‌اش صحبت می‌کنید را بچسبانید. به طورمثال من در حال تماشای بازی فوتبال هستم و می‌خواهم درمورد بازیکنی نظر بدهم و می‌گویم‌«رونالدو همین الان محکم به توپ ضربه زد #فوتبال». درنتیجه نظر من به موضوع فوتبال چسبیده می شود.

تگ معمولا برای شخص به کار می‌رود. زمانی که سعی دارید تا توجه کسی را جلب کنید که ممکن است چیزی که شما درمورد آن صحبت می‌کنید برایش مهم باشد. پس برای مثال اگر من ویدئویی بسازم که درمورد محصولی در آن صحبت کنم و و بخواهم برند آن محصولی که درموردش صحبت می کنم را بدانم، آن‌ها را در پستم منشن یا تگ می کنم و به این‌صورت آن‌ها یک یادآور دریافت می‌کنند.

نتیجه مطلب تفاوت تگ با هشتگ

هشتگ درست کردن بسیار به شما کمک می کند تا در اینستاگرام معروف شوید. کاربران شما یا هشتگ شما را در پست هایشان ذکر می کنند و این صددرصد میزان مشارکت، دسترسی، تاثیر و … شما را افزایش می‌دهد. می‌توانید وبلاگ های ما را چک کنید تا بدانید چطور از هشتگ‌های اینستاگرام استفاده کنید و مشکلات تگ کردن را برطرف کنید. 

راستي اگر به ربات اينستاگرام نياز داشتيد كافيست حتما از پكيج ربات اينستاگرام ربات پك استفاده كنيد كه طبق نظرسنجي كاربران بهترين ربات اينستاگرام در سطح وب براي ايرانيان مي باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا