افزایش فالوور اینستاگرام با 40 روش شگفت انگیز

افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام برای کسب ‌و کارها امروزه یک راه غیرقابل‌ انکار جهت پیمودن موفقیت‌ های بزرگ است. همه ما از پتانسیل ‌های این رسانه به‌خوبی آگاه هستیم و می‌ دانیم که یک فعالیت گسترده در این شبکه تا چه حد می‌ تواند سبب  فروش بالا برای شرکت‌ ها، کسب‌ و کارها، استارتاپ‌ ها و مجموعه ‌ها شود. البته روش‌ های بالا بردن فالوور اینستاگرام و بیشتر کردن تعداد دنبال‌ کنندگان همه عملی و واقعی نیستند. برخی از وب ‌سایت ‌ها، کانال‌ ها و پیج ها صرفاً برای پر کردن صفحات و عریضه خود مطالبی را تحت عناوین: بهترین راه افزایش فالوور اینستاگرام، چطور فالوور خود را افزایش دهیم؟ چگونه فالوور اینستاگرام را رایگان بالا ببرم منتشر می ‌کنند.

به‌ هرحال تیترها زیاد و متفاوت هستند و مبنای نوشته ما در این نیست که در مورد این عناوین جذاب که البته صرفاً تیتر هستند و نه کاربردی، صحبت کنیم. نخست بررسی خواهیم داشت بر این اصل که چرا افزایش فالوور اینستاگرام برای شما و کسب ‌و کارتان اهمیت دارد، دوم این که آیا در این مسیر صرفاً بالا بردن فالوور کافی خواهد بود یا خیر.

پیش از هر چیزی باید بدانید که رسانه اینستاگرام در حال حاضر یک پتانسیل واقعی برای رشد فروش یک کسب‌ و کار تا 200 برابر است. تفاوتی ندارد که در چه زمینه ‌ای فعالیت می ‌کنید، حتی اگر روزانه بی‌ هدف به اینستاگرام سر می ‌زنید، به ‌تازگی تحصیل خود را تمام کرده‌ اید، دیپلم خود را گرفته‌ اید یا این که دانشجو هستید و از دانشگاه فارغ ‌التحصیل شده‌ اید، می ‌توانید از پتانسیل درآمدی اینستاگرام استفاده ویژه کنید.

افزایش فالوور واقعی اینستاگرام

اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام تبدیل به بخشی از زندگی روزمره ما شده است. رسانه‌ ای که در سال 2010 میلادی برای اولین‌ بار پا به این دنیا گذاشت و در کنار بسیاری از رسانه‌ ها‌ مانند یوتیوب و … شانس زیادی برای آن وجود نداشت؛ اما طولی نکشید که ابزارهای هوشمند مانند موبایل‌ های اندروید و آیفون در بین کاربران به محبوبیت وسیعی دست یافتند. زیرساخت ‌های شبکه نیز توسعه یافتند و در نهایت ورود اینستاگرام به این دنیا باعث شد که واقعاً ما یک کره زمین دیگر را ببینیم و آن را به ‌خوبی تجربه کنیم. این روزها هر کسی لحظات خود را در این رسانه تصویری و ویدئویی به اشتراک می ‌گذارد.

عده زیادی در دنیا به آن اعتیاد دارند و حتی کمپ‌ ها و کمپین‌ هایی نیز برای ترک اعتیاد به اینستاگرام راه‌ اندازی شده است. برعکس عده زیادی نیز در سراسر دنیا و حتی ایران، از این رسانه به درآمد های میلیونی، اصلاح می ‌کنیم، میلیاردی رسیده‌ اند. البته بازار افزایش فالوور اینستاگرام هم داغ است. اساس موفقیت در این رسانه تعداد دنبال‌ کنندگان خواهد بود که به لاتین با عنوان فالوور شناخته می ‌شود. در اینستاگرام شما با یک زیرمجموعه از متا روبه رو هستید. البته پیش ‌از این نام سرویس ما در اینستاگرام، فیسبوک بود.

اما به‌ هرحال مارک زاکربرگ تصمیم گرفت که دگرگونی در این فضا ایجاد کند و بنا به حضور متاورس در بین زیرمجموعه‌ ها، اینستاگرام را نیز تحت مالکیت همان شرکت وارد یک ‌دنیای دیگر کرد. اما چیزی که مهم است این خواهد بود که اینستاگرام پتانسیل‌ های گسترده و مهمی دارد که شاید برخی از آن ‌ها برای ما واقعاً عجیب باشد.

چرا افزایش فالوور اینستاگرام مهم، حیاتی و کلیدی است؟

حق می ‌دهیم این سوال برای شما مطرح شود که تعداد فالوورهای خود را بالا ببرم که چه اتفاقی رخ دهد؟ قرار است چه گلی به سرخود بزنم؟ اما واقعیتش را بخواهید، ما به‌ هیچ‌ عنوان ناامیدانه در این مورد صحبت نمی ‌کنیم. از شما هم خواهش می ‌کنیم که این روز‌ها کسب‌ و کارهای دیجیتال را جدی بگیرید.

در تعریف کسب‌ و کار دیجیتال آمده است که شما کالای فیزیکی یا دیجیتال و مجازی، خدمات و سرویس ‌ها را می‌ توانید بر مبنای عدم محدودیت مکانی به مشتریان خود عرضه کنید. تصور کنید که صاحب یک صفحه خرید لوازم ‌خانگی هستید، در طول روز کم‌ تر از 500 هزار تومان در فروشگاه فروش دارید، در صورتی ‌که بتوانید یک پیج را به پتانسیل خوبی برسانید و حداقل نیمه راه را بروی این عدد ضرب در هر چیزی که فکرش را می‌ کنید می ‌شود و به 50 میلیون تومان در روز نیز می ‌رسد. اگر فکر می ‌کنید که این صرفاً یک شعار تبلیغاتی است، همین حالا با عنوان درآمد بلاگرها، فروشگاه‌ های اینستاگرامی و… جستجویی در گوگل داشته باشید. مطمئن باشید که شما هم ‌نظرتان در این مورد عوض می ‌شود.

گذری بر مقالات با عنوان All methods to increase Instagram followers

در فضای اینترنت وب ‌سایت‌ ها، مجلات، پیج ‌ها، شبکه‌ ها و کانال‌ های زیادی چه در گوگل، یوتیوب، تلگرام، واتس‌ اپ، توییتر و… ایجاد شده ‌اند که ادعا می‌ کنند شما را به قله موفقیت می ‌رسانند. (اگر این ‌طور بود که ما در دنیا فرد شکست ‌خورده نداشتیم  تعداد کسانی که از اینستاگرام به سطح درآمد بالا می ‌رسند بیش از تعداد افراد روی کره زمین بود!) درهرحال ما ترجیح دادیم که جستجویی داشته باشیم بر مقالاتی که در این مورد و یا افزایش فالوور اینستاگرام منتشر شده ‌اند.

موضوع مهم در مورد راهکارها، تکنیک‌ ها و روش‌ های افزایش فالوور اینستاگرام این است که عموماً بیشتر آن‌ ها قطعی نیستند و بخش مهمی از پیشرفت در این زمینه بستگی به این موضوع خواهد داشت که خود فرد اداره‌ کننده پیج نیز فعالیت مستمر، گسترده، حرفه‌ ای و ویژه‌ ای داشته باشد. ما البته درادامه تصمیم گرفتیم که درمورد ناگفته‌ ها هم صحبت کنیم.

به‌ هرحال برخی تیترها طلایی هستند و عده زیادی از تولید کنندگان محتوا درفضای وب صرفاً از مقوله کپی پیست استفاده می ‌کنند و در نتیجه درمورد آن‌ ها نیز اطلاعات زیادی ندارند. اما به ‌هرحال ما ترجیح دادیم که به شکل ویژه ‌ای در این زمینه اطلاعات کسب کنیم و حتی با کسانی که تعداد فالوور بالا دارند نیز ارتباط برقرار کنیم. در برخی موارد موفق و در برخی موارد رد شدیم. اما به ‌هرحال به شما قول می ‌دهیم که پس از خواندن محتوای افزایش فالوور اینستاگرام، نظرات در مورد همه چیز عوض می ‌شود.

حداقل اگر واقعاً تصمیم دارید که تعداد فالوورهای خود را بالا ببرید و واقعاً پیج خود را به نقطه اعلا برسانید، تا حد زیادی بتوانید موفق شوید. البته ما نه ماهی گرفتن، بلکه بهترین منبع صید ماهی را به شما می ‌آموزیم که می‌ تواند یک سطح پیشرفته‌ تر برای کسانی باشد که واقعاً اهل نتیجه ‌گیری سریع هستند.

بهترین راه افزایش فالوور

بهترین راهکارها و روش ‌های افزایش فالوور اینستاگرام

در ادامه حتی خودمان هم نمی ‌دانیم که قرار است در مورد چند افزایش فالوور اینستاگرام صحبت کنیم، اما چیزی که می ‌دانیم این است که با یک ساختار پیلار روبه رو هستیم و قرار است هرچه درمورد افزایش فالوور اینستاگرام در دنیا وجود دارد را از دل اینترنت، وب عمیق و حتی دارک وب بیرون بکشیم.

موضوع این است که هرساله عده زیادی اقدام به فروش پکیج افزایش فالوور در اینستاگرام می‌ کنند، اما نمی ‌گویند که می ‌توان تمامی این ترفندها را به‌ راحتی در اینترنت جستجو نمود. ما هم به نوبه خودمان تصمیم گرفتیم که در این مورد بنویسیم و به شما نکات کلیدی و مهمی را بیاموزیم. اگر فکر می‌ کنید که روند روتین زندگی برای شما خسته ‌کننده شده است، همین‌ طور که یک فنجان چای می‌ خورید یا اصلاً کاری نمی‌ کنید، در ادامه با ما همراه باشید!

۱. تعامل با پیج‌ های هم رده و هم شکل!

یکی از اولین راهکارهایی که این روزها بیشتر پیج‌ های اینستاگرامی تازه‌ تأسیس از آن استفاده می ‌کنند، تعامل با مواردی است که شبیه آن ها هستند. مثلاً اگر یک پیج تفریحی هستید به دنبال رسانه ‌هایی بروید که درسطح خودتان یا کمی بیشتر فالوور دارند. آن ‌ها را دنبال کنید و برای آن ‌ها کامنت بگذارید، در دایرکت در مورد همکاری صحبت کنید. البته دقت داشته باشید که حتماً این تعامل دوطرفه باشد. بد نیست که گزارش فعال ‌بودن پیج و فالوورهای آن را نیز بررسی کنید.

برای این کار می‌ توانید به تعداد ویوها، فالوورها و… دقت کنید. البته که ویژگی کامنت برای پیج‌ های تازه ‌تأسیس خیلی راهکار و تکنیک هوشمندانه‌ ای نیست و معمولاً جواب نمی ‌دهد. فراموش نکنید که بخش ساجست هم می ‌تواند در رسیدن به این مسیر به شما کمک ویژه ‌ای کند. در نظر داشته باشید که یکی از هدفمندترین روش ‌ها برای این که بتوانید پیج خود را خیلی زود به درآمد برسانید، این است که با همکاران خود ارتباط داشته باشید. مثلاً اگر یک پیج بوتیک و لباس هستید، در این مورد می ‌تواند کمک ویژه‌ ای از قابلیت اد تو استوری توسط پیج ‌های دیگر بگیرید.

۲. برگزاری مسابقات و قرعه‌ کشی

مردم عاشق چیزهای رایگان هستند. یکی از بهترین روش‌ های افزایش فالوور اینستاگرام رایگان و واقعی این است که شروع کنید به مسابقات و قرعه ‌کشی‌ های کمپین گونه. البته قبل از آن لازم است که یک پیج از شما تبلیغ کند. در مورد تکنیک تبلیغ و این که چگونه می‌ تواند تأثیرگذار باشد هم در ادامه بیشتر صحبت می ‌کنیم.

مسابقات اینستاگرام

فعلاً به همین‌ جا بسنده می‌ کنیم که برگزاری مسابقه اینستاگرامی برای افزایش فالوور، اگر هنوز تعداد دنبال‌ کنندگان شما به حد مطلوب، مثلاً 500 نفر واقعی نرسیده است خیلی منطقی نخواهد بود. از مشتریان خود بخواهید که شما را فالو کرده، 5 نفر را زیر پیج شما منشن کرده و سپس پست ‌ها و پیج شما را اد تو استوری کنند. درصورتی‌ که تمام این کارها از طرف آن‌ ها انجام شود به آن‌ ها هدیه بدهید. این هدیه هم می ‌تواند به‌ صورت کد تخفیف برای خرید محصولات باشد و هم به ‌صورت مستقیم به آن‌ ها یک کالا و یا خدمت ارزشمند جایزه بدهید.

مثلاً اگر یک پیج فروش گوشی و لوازم جانبی هستید، می‌ توانید از این فرصت ویژه استفاده کنید و برای مشتری آینده خود، یک هدیه ارسال کنید. در نظر داشته باشید که اگر حوزه فعالیتی شما متمرکز بر کالا نیست، این امکان را خواهید داشت تا به سراغ ترفندهای دیگر مانند پرداخت پول، هدیه گیفت‌ کارت، کارت هدیه، لایسنس و… بروید. به‌ هرحال در بحث افزایش فالوور اینستاگرام با برگزاری مسابقه همه چیز بستگی به خودتان دارد.

۳. استراتژی بازاریابی اینستاگرام متفکرانه

برای این که در اینستاگرام موفق باشید یک برنامه ‌ریزی حیاتی و کلیدی نیاز خواهید داشت. افزایش فالوور اینستاگرام یک هدف عالی برای شروع است. اما فالوورها به‌ تنهایی یک حساب کاربری موفق در اینستاگرام به شما نمی‌ دهند. جذب فالوور باید بخشی از یک برنامه بزرگ‌ تر باشد که به استراتژی کسب ‌و کار شما و اهداف بازاریابی اجتماعی مرتبط است.

به این فکر کنید که وقتی فالوور جذب کرده‌ اید، چرا باید روی پیج شما بمانند و یا اصلاً چگونه در لیست فالوورهای آنان باقی بمانید. برای این کار شما باید در مورد چیزهایی که قرار است ارائه کنید، سرویس دهید و درمورد امکاناتی که در اختیار مشتریان خود قرار می دهید، اطلاعات بدهید.

 • افزایش آگاهی از برند
 • افزایش فروش محصول
 • ترافیک را به وب‌ سایت خود هدایت کنید.
 • تمرکز روی این اهداف کسب‌ و کار

درواقع شما باید یک زنجیر بین خودتان و کسانی که وارد صفحه شما می‌ شوند ایجاد کنید. می‌ توانید برای این کار از تکنیک دنبال‌ کننده وفادار استفاده کنید که در ادامه به ‌صورت ویژه در مورد آن می‌ گوییم.

۴. مشخص کردن مخاطب هدف

به این صورت می ‌توانید مخاطب هدف خود را مشخص کنید. نخست باید در مورد هرکدام از آن‌ ها شناخت کافی داشته باشید. آن‌ ها کجا زندگی می‌کنند؟ برای کار از چه سیستم، روش و یا پلتفرمی استفاده می ‌کنند؟ نقاط قوت و ضعف مشتری شما چیست؟ آیا مشتری شما ثروتمند است؟ آیا رنج سنی کم و جوان و یا پیر و میانسال است؟ آیا می تواند از شما خرید انجام دهد؟ آیا مشتری فعال یا غیرفعال خواهد بود؟

همین ‌طور باید سعی کنید که روی نیازهای مخاطبان خود تمرکز کنید. مثلاً در دنیای امروز مخاطبین به خرید پکیج ‌های آموزش طراحی سایت نیاز دارند. چون به ‌هرحال وب، طراحی سایت فروشگاهی و این دسته موارد ترند شده است.

۵. یک داستان محتوایی برای برند خود ایجاد کنید.

شاید بخواهید که با نشان ‌دادن محصولات خود کارتان را شروع کنید. اما ما یک پیشنهاد برای شما خواهیم داشت. باید یک وجه تمایز ایجاد کنید. افزایش فالوور اینستاگرام زمانی ممکن است که شما با بقیه فرق داشته باشید. وگرنه هزاران پیج خرید ماشین، تلویزیون، یخچال، طراحی سایت، سئو و… در این فضا وجود دارد. هزاران نفر در زمینه سئو، طراحی سایت، دیجیتال مارکتینگ و… فعالیت می‌ کنند. شما نمی ‌توانید در بیشتر موارد جای آن ‌ها را بگیرید.

می ‌توانید از روش پست‌ های پازلی و هایلایت استوری ‌هایی با کاورهای هماهنگ استفاده کنید. این تکنیک البته برای فروشگاه‌ ها و بوتیک‌ های آنلاین یک راهکار بی ‌نظیر است. مهم نیست که شما در چه زمینه فعالیت می ‌کنید، می ‌توانید وکتورها و فایل‌ های مختلفی را در اینترنت به ‌صورت پک دانلود کنید.

افزایش فالوور تضمینی اینستاگرام

۶. از روش پست ویروسی استفاده کنید!

سعی کنید در حوزه فعالیت خودتان پست ترند بسازید. می ‌توانید حتی اندکی حاشیه را نیز وارد این فضا کنید. مثلاً می‌ توانید تیتر بزنید که فلان سایت در روز چقدر درآمد دارد. حتی گاهی ناچار هستید که از تیترهای زرد و بزرگ هم استفاده کنید.

البته دقت داشته باشید که این تیتر زرد در حیطه فعالیت خودتان باشد. مثلاً اگر پیج خرید ماشین هستید، در مورد  قوانین جدید واردات ماشین‌های بالای 2500 سی‌سی یک تیتر جذاب و پرطرفدار بزنید. پیشنهاد اصلی ما این است که هیچ‌ گاه سعی نکنید که کاربر خود را گول بزنید. در این صورت خیلی زود صفحه شما را ترک می ‌کند و اگر کمی هم عصبی باشد، شما از لیست اکسپلور خود خارج می‌ کند. در نهایت موضوع این است که پست ‌های ویروسی ممکن است با نام پیج شما که به‌ صورت واترمارک آن را امضا قرار داده ‌اید، در صفحات دیگر هم دیده شود.

۷. تبلیغات اسپانسری برای افزایش فالوور اینستاگرام

صفحات و پیج‌ های زیادی هستند که هر روز، هر هفته و هر ماه تولید محتوا می‌ کنند. از صفحاتی که انیمیشن می‌ سازند گرفته تا پیج‌ هایی که صرفاً در زمینه ساخت ویدیوهای خاص، انواع کاراکترسازی‌ ها، دیپ‌ فیک و… فعالیت می‌ کنند. افزایش فالوور اینستاگرام واقعی با این روش به‌ خوبی می ‌تواند برای شما نرخ بازدهی عالی داشته باشد.

می‌ توانید از آن ‌ها بخواهید که یک کلیپ مرتبط با کسب‌ و کار شما بسازند. پس از آن وقتی کلیپ را منتشر می‌ کنند شما را هم زیر صفحه خود تگ می ‌کنند و از آیدی شما به‌ عنوان اسپانسر در ویدئو استفاده می‌ کنند.

اتفاقی که رخ می‌ دهد این است که حداقل مشتریانی که واقعاً قصد استفاده از سرویس ‌ها و خدمات شما را دارند اعتمادشان به شما جلب می ‌شود. شاید باور نکنید اما 99 درصد اعتمادسازی ‌ها در این شبکه‌ های اجتماعی از طریق پیج‌ های معروف است. بارها مشاهده شده که پیج‌ های خرید و فروش کالا از این تکنیک استفاده کرده‌ اند.

۸. در پست‌ها و محتواهای خود عمدا اشتباه کنید

تصور کنید که کاربران یک محتوا در اینستاگرام می‌ بینند که بخشی از آن اشتباه است. در این صورت معمولاً دوست دارند خودشان را خبره نشان دهند. به پیج مراجعه کرده و کامنت می‌ گذارند. در نهایت شاید همین کامنت سبب بهبود وضعیت شما در اکسپلور اینستاگرام شود. به ‌هرحال ورود به اکسپلور اینستاگرام مزیت کلیدی و مهمی است که صرف ‌نظر از هر اصلی، عده زیادی از طریق آن به فروش میلیونی رسیده‌ اند. در واقع اکسپلور مانند صفحه اول گوگل است. هر چه بیشتر در این صفحه حضور داشته باشید، شانس شما برای موفقیت هم بیشتر می ‌شود.

۹. از کلمات کلیدی برای نمایش در جستجوها استفاده کنید

دقت کنید که حضور کلمات کلیدی خاص در آیدی و نام کاربری شما می ‌تواند یک روش عالی برای پیشروی در مسیر موفقیت برای قرارگرفتن در جستجوها باشد. اگر عبارت mobile را در بخش جستجو وارد کنید، با صفحاتی مواجه می ‌شوید که مرتبط با این حوزه یا نام آن‌ ها دارای این کلمه است و یا در آیدی خود از این عبارت استفاده کرده‌ اند.

قبل از اینکه مردم بتوانند شما را در اینستاگرام دنبال کنند، باید شما را پیدا کنند. تعداد زیادی از متن‌ ها در اینستاگرام قابل جستجو نیستند. در واقع تنها دو فیلد در اینستاگرام به نتایج جستجو کمک می ‌کنند: نام و نام کاربری و بیوگرافی اینستاگرام.

نام شما می‌ تواند هر چیزی باشد که دوست دارید  آن را به صفحه اینستاگرام خود اضافه کنید. در بیو می ‌توانید از هشتگ‌ ها استفاده کنید. حتی در آیدی اینستاگرام خود نیز می ‌توانید تا سی کاراکتر پیش بروید. مثلاً اگر پیج شما در مورد خرید است، از کلمات شاپ استفاده کنید، اگر در مورد موبایل است از عبارت فون، موبایل، تبلت، آیفون، اندروید و… استفاده کنید. چون برخلاف سیستم جستجوی گوگل، خیلی با پلتفرم هوشمندی در اینستاگرام روبه رو نیستید. کاربران نمی ‌توانند محتواها را در این فضا جستجو کنند.

۱۰. فالوور غیرواقعی بخرید! (نه در هر شرایطی!)

به‌ هرحال بسیاری از پیج ‌های بزرگ دنیا نیز از روش خرید فالوور فیک برای تقویت پیج خود استفاده می ‌کنند. دیریا زود عده زیادی از صفحات این کار را انجام می ‌دهند. البته باید دقت کنید که در همان ابتدای کار به‌ هیچ‌ عنوان فالوور فیک یا خریداری شده به درد شما نمی ‌خورد. بهتر است که حداقل ده‌ هزار یا پنج هزار فالوور واقعی داشته باشید که به سراغ این روش بروید. عمده کاربران اعتمادی به صفحاتی که تعداد فالوور کمی دارند نمی ‌کنند. این یک حس طبیعی است. همیشه فروشگاه ‌هایی که مشتریان کمی دارند کم‌ تر مورد توجه قرار می‌ گیرند. البته که اگر می‌ خواهید این اساس و فاکتور تشخیص در مورد شما به وجود نیاید، می ‌توانید از حالتی که گفتیم استفاده کنید. البته دقت کنید که فالوورهای فیک دیریا زود ریزش می ‌کنند. اما این ریزش بسته به این که از چه سرویس ‌دهنده‌ ای فالوور خریده ‌اید مدت ‌زمان بیشتری به طول می ‌انجامد. در نتیجه در زمان مقرر و وقتی که باید، فالوور بخرید. در بیان این روش افزایش فالوور باید گفت که یکی از راهکارهای متداول است.

هشتگ اینستاگرام

۱۱. از هشتگ‌ های محبوب و شناخته شده استفاده کنید

گفتیم که متن پست ‌های اینستاگرام شما قابل جستجو نیست. اما هشتگ ‌ها در جستجوی اینستاگرام ظاهر می ‌شوند. این بدان معناست که استفاده سنجیده از هشتگ‌ ها می‌ تواند راه خوبی برای جذب رایگان فالوور در اینستاگرام باشد.

امروزه در سیستم اینستاگرام این امکان وجود دارد که بتوانید هشتگ‌ ها را نیز فالو کنید. در این صورت هر پیجی که از این هشتگ‌ ها استفاده کند در گستره فالوورهای شما قرار نمی ‌گیرد، اما به‌ هرحال بخشی از کسانی خواهد بود که پست شما را می ‌بیند.

در نتیجه این موضوع هیچ ‌گاه هشتگ‌ ها را اسپم نکنید. دقت کنید که استفاده از آن ‌ها نیز اساس و قواعد خاص خود را دارد. گنجاندن هشتگ‌ های مرتبط در هرکدام از پیج‌ ها با هر محوریت موضوعی می ‌تواند به افراد کمک کند پس از جستجو، یا پس از کلیک روی هشتگ از پست مرتبط دیگر، محتوای شما را پیدا کنند. کاربران اینستاگرام همچنین می‌ توانند هشتگ‌ ها را دنبال کنند، بنابراین محتوای هشتگ شده شما ممکن است در فید افرادی که هنوز اکانت شما را دنبال نمی ‌کنند ظاهر شود.

شما می ‌توانید تا 30 هشتگ را در یک پست اینستاگرام قرار دهید، اما هشتگ ‌ها اغلب بر اساس کیفیت انتخاب می ‌شوند. هیچ ‌گاه هشتگ ‌هایی که عمومیت زیادی دارند برای شما نتیجه‌ بخش نخواهند بود. همیشه می ‌توانید از هشتگ‌ های مرتبط با حوزه دقیق کاری خود استفاده کنید. مثلاً اگر فروشنده جاروبرقی کنوود هستید، دقیقاً همین عبارت را هشتگ کنید، هشتگ کردن کنوود یا جاروبرقی کار را برای شما سخت می‌ کند.

استفاده از #likeforlike، #tagsforlike یا #followme هم هیچ‌ گاه نتیجه‌ ای برای شما نخواهد داشت. چون اینستاگرام خیلی زود شما را شناسایی می ‌کند و در نتیجه ممکن است شما را در لیست سیاه خود قرار دهد.

۱۲. الگوریتم اینستاگرام را جدی بگیرید

اینستاگرام نیز مانند موتورهای جستجو و یوتیوب قوانین خاص خود را دارد. قرارگرفتن در لیست سیاه این شبکه اجتماعی می ‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود آورد. بلاک و ریپورت شدن شما مشکل ‌ساز است.

اگر می ‌خواهید همه چیز خیلی خوب باشد بهتر است که همین حالا درست مانند یک کاربر عادی رفتار کنید. استفاده از ترفندهای ربات گونه، فالو کردن بیست نفر در عرض یک ساعت، به‌ هیچ‌ عنوان راه خوبی برای موفقیت در این عرصه نیست. چون قبلاً از شما افراد دیگری نیز این ترفندها را مورد استفاده قرار داده و نتیجه نگرفته‌ اند. چون به‌ هرحال در بیشتر مواقع این شما نیستید که یک ایده را اجرا کرده‌ اید، بلکه افراد دیگری نیز آن را انجام داده ‌اند.

به‌ هیچ‌ عنوان از هشتگ‌ های نامرتبط استفاده نکنید. این موضوع باعث می‌ شود که هم حس اعتماد کاربران به شما پایین بیاید و هم از نظر روانی روی پیج شما احساس ناامنی کنند. در نتیجه می‌ توانید تولید محتوای سالم داشته باشید. از کاربران خود بخواهید رأی بدهند و شما را در رسیدن به مسیری که برای آن قدم برمی ‌دارید به ‌صورت ناخودآگاه یاری کنند.

لایو افزایش فالوور اینستاگرام

۱۳. افزایش فالوور اینستاگرام با برگزاری لایو

درصورتی ‌که به دنبال یک ترفند محبوب، ترند و ثابت برای افزایش فالوور هستید، این راهکار می ‌تواند برای شما نتیجه خوبی داشته باشد. در واقع لایو راهی است که با استفاده از آن می ‌توانید به مشتریان خود ثابت کنید که واقعی هستید. در واقع یک تکنیک بی ‌نظیر که ماهیت شما را نشان می‌ دهد و در بیان این موضوع که همه چیز سر جای خودش است و شما واقعی هستید به شما آزادی عمل خواهد داد. البته لایوها در لیست ترندها نیز قرار می‌ گیرند.

ممکن است در اکسپلور نیز کسانی که مدام لایو می‌ بینند شما را پیدا کنند. دقت کنید که در لایو اینستاگرام نیز باید کاملاً قوانین توسط شما رعایت شود، در غیر این صورت پیج شما بسته و یا ریپورت خواهد شد. به همه احترام بگذارید و سعی کنید که لایوهای تعاملی برگزار کنید و وضعیت به صورتی باشد که همه از نتیجه کار شما راضی باشند. پخش موزیک و یا ویدیوهای خاص و یا انجام کارهای غیراخلاقی، باعث می‌ شود که پیج شما از بین برود.

۱۴. پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید

دقت کنید که اکثر افراد از روی ماهیت و ظاهر و برخورد اولیه پیج شما را فالو یا انتخاب می ‌کنند. درغیر این صورت نه ‌تنها نتیجه‌ ای برایتان حاصل نخواهد شد، بلکه نسبت به شما حس بدی پیدا می ‌کنند. هیچ ‌گاه از تصاویر نامفهوم و یا پروفایل خالی استفاده نکنید. روی بیوی خود متن ‌های پشت ‌سرهم ننویسید؛ توضیحات مختصر و مفیدی بدهید. اگر سایت، کانال، یوتیوب یا هر رسانه دیگری دارید آن را با بقیه به اشتراک بگذارید.

البته که لازم است به این موضوع هم دقت کنید که دو سوم بازدیدهای پروفایل تجاری اینستاگرام از افراد غیر فالوور است. این بازدید کنندگان که به سمت پیج شما هدایت شده‌ اند، همگی فالوورهای جدید رایگان اینستاگرام هستند. معمولاً آن‌ ها خیلی تمایل به فالوکردن شما ندارند. چون همه ما در نهایت حواسمان به تعداد فالوورها و فالویینگ‌ ها بوده و دوست نداریم که عدد کسانی که دنبال می‌ کنیم خیلی بالا برود، مگر این که آن ‌ها خیلی خاص و متفاوت باشند.

این در مورد مشتریان شما نیز دقیقاً همان فرمول را مصداق بارز انتخاب می‌ کند. فقط درصورتی ‌که بیوگرافی و نمایه شما آن ها را متقاعد کند که روی دکمه فالو کلیک کنند. اگر نمایه شما نامشخص، ناقص یا جذاب نباشد، این کار را انجام نمی ‌دهند. علاوه بر فیلدهای نام و نام کاربری ذکر شده در بالا، نمایه شما شامل وب ‌سایت شما (یک لینک قابل کلیک) و بیوگرافی شما می‌ باشد. به نظر من استفاده از این موارد نیز می ‌تواند ایده خوبی باشد. هشتگ‌ها نیز در بیوگرافی اینستاگرام قابل‌ استفاده هستند. می ‌توانید به‌ صورت ویژه از پتانسیل آن‌ ها استفاده کنید.

دقت کنید که شما باید درست مانند آدرس دقیق محل کار، توضیحات لازم در مورد کسب ‌و کار خود را بدهید.

محتوای سرگرم کننده

۱۵. محتوای طنز اضافه کنید

یکی از روش‌ های هوشمندانه افزایش فالوور در اینستاگرام این است که محتوای طنز تولید کنید. به ‌هرحال همه افراد در روزمره خود برای طنز جایگاه ویژه‌ای قائل هستند. این افراد دوست دارند که حس خوب خوشحالی را حتی در فضایی که قصد خرید و یا هزینه در آن دارند را نیز ببینند. البته در این مورد به‌ هیچ‌ عنوان نباید زیاده‌ روی کنید. برعکس سعی کنید که به جا کار کنید. حتی به خودتان و کسب‌ و کاری که دارید انتقاد وارد کنید. مثلاً می ‌توانید از میم‌هایی استفاده کنید که در حوزه مرتبط با تجارت و کسب‌ و کار شما وجود دارد.

البته این روش در تمامی شرایط قابل ‌استفاده نخواهد بود. مثلاً اگر پیج شما محتوای خیلی جدی دارد به طبع نمی ‌توانید با چیز خاصی شوخی کنید. اگر صفحه شما در مورد قوانین مدنی، دادخواست طلاق، دادگاه خانواده، حکم‌ های دادگاه و… است. برای افزایش فالوور این روش را فاکتور بگیرید. در مقابل شما می ‌توانید در زمینه‌ های فروش کالا از این تکنیک استفاده کنید.

در واقع در طنز حس روراست بودن وجود دارد که به ‌صورت ویژه ‌ای می‌ توان از آن کمک گرفت. در نهایت می ‌توانید روی استوری‌ ها و پست ‌های خود از آن استفاده کنید.

۱۶. به‌ موقع پست منتشر کنید

اینستاگرام الگوریتم ‌های زمانی خاصی دارد. از طرفی از نظر بسیاری از افراد، یکی از بهترین زمان ‌ها برای انتشار پست پس از ساعت 5 بعد ازظهر است. در این حالت شانس این که صفحه شما وارد اکسپلور شود نیز به ‌مراتب بیشتر خواهد بود. بیش از90 درصد مشاغل بعد ازاین ساعت و یا ساعت 7 بعد ازظهر فعالیت خاصی ندارند این روش و راهکار کلیدی افزایش فالوور اینستاگرام در این حالت می ‌تواند همان تکنیکی باشد که به شما کمک شایانی در این مورد می ‌کند.

دقت کنید که صرفاً تولید محتوا کافی نیست. لازم است که فید یا خوراک خوبی داشته باشید. امروزه بسیاری از پیج‌ ها از روش‌ های ارائه آموزش استفاده می‌ کنند که البته در این مورد نیز به طور ویژه‌ ای توضیح خواهیم داد. هرکسی دوست دارد که محتواهای ترند و کاربردی ببیند. اما درصورتی ‌که در ساعت درستی منتشر شود. بسیاری از افراد حتی ممکن است در محیط کار خود قبل از ظهر و بعد ازظهر نیز اینستاگرام را چک کنند. اما نمی‌ توان روی آن‌ ها تأثیر جدی گذاشت.

در واقع صرفاً لایک می‌ کنند و می‌ گذرند. در این وضعیت نتیجه نهایی به نفع شما نخواهد بود. چون بحث ما این است که آن‌ ها روی صفحه شما در اکسپلور فوکوس کرده و شما را دنبال کنند. وگرنه صرفاً لایک کردن که نتیجه‌ ای برای شما نخواهد داشت.

۱۷. آموزش و تولید محتوای آموزشی انجام دهید

همه پیج‌ ها این روزها از این روش استفاده می‌ کنند. ما فروشگاه‌ های عطر را می‌ بینیم که روش تشخیص عطر باکیفیت و استاندارد را شرح می ‌دهند. در مورد انواع محصولات ترند بازار صحبت می ‌کنند. صفحاتی را می‌ بینیم که در زمینه فروش پکیج ‌های آموزشی اینستاگرام فعال هستند و البته محتواهایی را نیز همین زمینه تولید می ‌کنند. به‌ هرحال افزایش فالوور اینستاگرام با استفاده از روش ‌های ارگانیک، می ‌تواند نتیجه بهتری برای شما داشته باشد.

اکسپلور اینستاگرام

۱۸. ورود به اکسپلور اینستاگرام، سکوی پرتاب!

یکی دیگر از مهم ‌ترین مسائلی که باید در مورد افزایش فالوور اینستاگرام و روش‌ های مرتبط با آن بدانید حضور در اکسپلور خواهد بود. اکسپلور همان صفحه جستجوی عمومی است که روزانه، ساعت‌ ها رو به پایین در مسیر آن اسکرول می‌ کنیم که شاید اگر تاکنون پیاده به همین اندازه قدم برداشته بودیم به آن‌ سوی کره زمین رسیده بودیم!

اما به ‌هرحال اگر از این طنزها بگذریم باید به این موضوع توجه داشته باشیم که عواملی برای ورود به اکسپلور در اینستاگرام وجود دارد که در لیست اولویت ‌های اصلی قرار دارد. با پیروی از هرکدام از این روش ‌ها افزایش فالوور اینستاگرام با اکسپلور ممکن خواهد بود که در ادامه بیشتر در مورد این راهکارها و تکنیک‌ ها صحبت می ‌کنیم.

+ پروفایل ویزیت بالا

اولین موضوع که سبب می ‌شود شما در اکسپلور دیده شوید نمایش پروفایل برای کاربران مختلف خواهد بود. به همین ترتیب شما باید یک پروفایل جذاب برای خودتان بسازید. از عکس‌ های خاص استفاده کنید. می ‌توانید به سراغ کاراکترهای خاص بروید. بیوی شما نیز یک عامل کلیدی و تأثیرگذار روی این موضوع است که سبب جذب مخاطب می ‌شود.

+ سیو پست بالا

پس از پروفایل ویزیت، این که پست ‌های شما ذخیره شود نیز می‌ تواند راز ورود و حضور گسترده در اکسپلور باشد. به ‌این ‌ترتیب اینستاگرام متوجه این موضوع می ‌شود که شما جذاب هستید و عده زیادی دوست دارند که دوباره صفحه شما را بررسی و دنبال کنند. به همین دلیل است که مدام پیج‌ های تعاملی در مورد این موضوع صحبت می ‌کنند که باید برای موفقیت از کاربران خواست که پست ‌ها را سیو کنند.

+ تعامل یوزرها

اصل مهم بعدی در روش افزایش فالوور اینستاگرام و به طبع آن بالا بردن ضریب حضور در اکسپلور، تعامل هرچه بیشتر کاربران خواهد بود. این که ویدئوها، پست ‌ها و عکس‌ های شما را ببینند و نسبت به استوری‌ های شما ری ‌اکشن نشان دهند، اهمیت زیادی دارد. شما باید بتوانید مشتریان پیج را به سمت خودتان جلب کنید و از آن ‌ها بخواهید که کامنت‌ های واقعی بگذارند.

+ به ‌اشتراک ‌گذاری زیاد از سوی کاربران!

وقتی پست‌ ها، ریلزها و استوری ‌های شما برای دیگران ارسال شود اینستاگرام متوجه این موضوع خواهد شد که جذابیت زیادی دارید و حتماً چیزی در وجود شما بوده که سبب این موضوع می ‌شود. برای استفاده از این روش شما می‌ بایست پست‌ های جذابی تولید کنید که حس خوبی به کاربر بدهند و این باعث شود که او پست ‌های شما را با دیگران به اشتراک بگذارد. قریب به ‌اتفاق، پست‌ های تخصصی و طنز در 99 درصد مواقع این ویژگی را برای شما به ارمغان می‌ آورند. در واقع بیشتر کاربران اینستاگرام به دنبال موضوعات تفریحی و فان هستند.

+ ورودی از هشتگ

به ‌هرحال هشتگ‌ ها نیز یکی از مهم‌ ترین فاکتورهای موفقیت در اینستاگرام هستند. وقتی کاربران زیادی از این طریق به صفحه شما وارد شوند، اینستاگرام شما را هوشمند می ‌داند. هر کاربری که روی هشتگ ‌ها کلیک کرده و در نتیجه وارد پیجتان می ‌شود، این بدان معنی خواهد بود که شما واقعاً خوب عمل کرده ‌اید.

+ ریچ و ایمپرشن بالا

ریچ در واقع آمار کسانی است که پست ‌ها و استوری‌های شما را دیده و به آن ‌ها واکنش نشان داده‌ اند. البته که هر کاربر صرفاً یک عدد به تعداد ریچ شما اضافه می‌ کند. کسانی که ریچ زیادی را در طول روز روی پست ‌های شما داشته باشند حتی از فالوور هم ارزشمندتر هستند.

برعکس در ایمپرشن تعداد بازدیدهای چند باره کاربران نیز درج خواهد شد که این نیز می ‌تواند یک ویژگی مهم باشد.

۱۹. یک صفحه شبکه‌ ای طراحی کنید

صفحه اینستاگرامی که پست‌ های آن ساختار شبکه‌ ای دارد یکی دیگر از روش‌ های جذب فالوور و افزایش تعداد دنبال‌ کنندگان خواهد بود. وقتی یک کاربر جدید از نمایه شما بازدید می‌ کند، محتوا باید آن ها را وادار کند که بیشتر ببینند. این خواستن بیشتر سبب می‌ شود که شما به‌ خوبی مورد توجه قرار بگیرید. بر مبنای این موضوع طرح‌ های پازلی زیادی هستند که در اینستاگرام وجود دارند. می ‌توانید ترکیب یک رنگ خاص برای پست‌ های خود را انتخاب کرده و یا از ترکیب سه رنگ در سه ردیف پست‌ ها استفاده کنید.

موضوع مهم این است که به‌ هرحال تم اینستاگرام سبب می ‌شود که هارمونی رنگ در پست‌ های شما رعایت شده و با استفاده از روان‌ شناسی رنگ قدم بزرگی را در مسیر سخت جذب فالوور بردارید.

ربات افزایش فالوور اینستاگرام

۲۰. استفاده از ربات‌ های هوشمند افزایش فالوور

بهره‌ گیری از ربات افزایش فالوور اینستاگرام یکی از روش‌ هایی است که اگر به‌ درستی انجام شود می ‌تواند نتیجه خوبی داشته باشد. این که شما به سراغ سایت ‌هایی بروید که به ‌صورت رایگان در اختیار شما ربات قرار می‌ دهند نمی ‌تواند خیلی نتیجه ‌بخش باشد. انتظار می‌ رود که ربات افزایش فالوور اینستاگرام بتواند در لحظه آی پی خود را تغییر دهد تا از دید اینستاگرام ناشناس باقی بماند.

نسخه‌ های تحت وب زیادی در اینستاگرام، سایت ‌ها و کانال‌ های تلگرامی در دسترس هستند. وارد لینک آن‌ ها می ‌شوید. اما پس از مدتی اینستاگرام به صفحه شما مشکوک خواهد شد و در نتیجه یا صفحه شما بسته می ‌شود یا درگیر ریپورت و… خواهید شد.

ربات ‌های اینستاگرام این قابلیت را دارند که کارها و تسک ‌هایی که به آن ‌ها می‌ دهید را به‌ صورت خودکار برای شما انجام دهند. مثلاً می‌ توانند لایک، فالو و آنفالو را بدون این که نیاز باشد از سوی شما کنترلی شود، انجام دهند. ارسال پیام دایرکت اتوماتیک، زمان ‌بندی برای انتشار پست و یا کامنت گذاشتن با متون مختلف و واقعی سبب می ‌شود که دیگران نسبت به شما و حس تعامل و همکاریتان واکنش نشان دهند. البته دقت کنید که همیشه برای هر چیزی خوب و بد وجود دارد. ربات ‌هایی نیز هستند که به‌ صورت مشترک توسط صدها کاربر استفاده شده و نه‌ تنها نتیجه خوبی ندارند، بلکه پیج شما را از کار می‌ اندازند.

در هنگام انتخاب ربات اینستاگرام به سطح ایمن، قابلیت‌ ها و همین ‌طور نوع کارکرد و لایسنس آن دقت ویژه ‌ای داشته باشید. افزایش فالوور اینستاگرام با ربات کامنت گذار و فالوور بگیر در حال حاضر ترند دنیای دیجیتال مارکتینگ است. ربات پک در حال حاضر یکی از ویژه ترین، بروزترین و ایمن ترین ربات ها برای انجام خودکار عملیات مختلف در اینستاگرام، با سرورهای اختصاصی و بدون نقص ایمنی و الگوریتم اینستاگرام است.

21. از بلاگرها و اینفلوئنسرها کمک بگیرید

یکی دیگر از شیوه‌ های افزایش فالوور در اینستاگرام به ‌صورت واقعی، استفاده از امکانات ارتباطی و تعاملی است که اینفلوئنسرها با عموم مردم دارند. شرط می‌ بندم که در نهایت شما هم یکی از این افراد را فالو دارید یا حداقل بدون فالوکردن پیج آن ‌ها را دنبال می ‌کنید. باید بدانید که تبلیغات این افراد بازدهی زیادی دارد. البته این روش در دسته‌ بندی تکنیک‌ های رایگان قرار نمی ‌گیرد.

اما پیشنهاد می ‌کنیم که حتماً صفحه خود را به شرایط مطلوب از نظر محتوا، خدمات، محصول، پشتیبانی و پاسخگویی برسانید و سپس قدم بعدی را بردارید. دقت کنید که این روش ‌ها که تا کنون به شما توضیح داده شده به ‌تنهایی نمی ‌توانند سبب موفقیت شوند. استفاده از بسیاری از این روش‌ ها در نهایت سبب ایجاد یک گستره تجربی بزرگ روی پیج شما می ‌شود. به ‌مرور می ‌توانید وضعیت خود را در جذب فالوور بهتر کنید.

اینفلوئنسرها در حال حاضر مهم‌ ترین و قابل اعتماد ترین‌ افراد از نظر مردم هستند. البته ما در این مرد نظری نمی ‌دهیم اما وقتی شما می‌ توانید از این پتانسیل ارتباطی استفاده کنید در نتیجه هیچ ضرری ندارد که هزینه‌ ای نیز در این قبال پرداخت کرده و حداقل 500 فالوور واقعی دریافت کنید. برای بررسی این موضوع می‌ توانید صفحه خود را بسته و سپس تبلیغات را سفارش دهید. رضایت تبلیغات این پیج ها را بررسی کنید. صرفاً لازم نیست که به سراغ پیج‌ های خیلی خاص و گران‌ قیمت بروید.

افزایش فالوور اینستاگرام با تبلیغات روی پیج واینرها نیز می‌ تواند ایده خوبی باشد. آن ‌ها در حال حاضر یکی از کلیدی ‌ترین و مهم‌ ترین اقشار در این رسانه‌ ها هستند. نگران نباشید در مورد هر چیزی هم به‌ راحتی تبلیغ می ‌کنند. البته پیشنهاد ما این است که یک جلوه بصری مناسب از کسب ‌و کار خود ایجاد کنید تا ویدئو و یا استوری تبلیغاتی شما خیلی گیرا باشد.

۲۲. از امکان بیزینس برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنید

حالت تجاری یا بیزینس پیج یکی دیگر از قابلیت ‌های فوق‌ العاده‌ای است که اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است. برای استفاده از این پلتفرم شما می ‌توانید دکمه «تماس با من» ایجاد کنید. در این صورت کاربر می ‌تواند به ‌صورت مستقیم با تپ کردن این دکمه از طریق شماره تماس، ایمیل و یا دایرکت با شما ارتباط برقرار کند.  البته قابلیت ‌ها و ویژگی ‌های اینستاگرام به همین‌ جا ختم نمی ‌شود. شما می ‌توانید آنالیز انجام دهید.

از سیستم پروموت استفاده کنید و دقیقاً بررسی کنید که چه کسانی پست‌ ها شما را دیده‌ اند، چند نفر ان را ذخیره کرده و چند نفر این پست ‌ها را به دیگران ارسال کرده‌ اند. شما می ‌توانید از ویژگی ‌های تکمیلی در استوری هم استفاده کنید. البته که درگذشته صرفاً قراردادن لینک در استوری در حالت تجاری قابل انجام بود. اما در حال حاضر شما می‌ توانید لینک را به شکل معمول نیز روی استوری ‌های خود قرار دهید.

فالوور فیک اینستاگرام

۲۳. از فالوورهای جعلی در ابتدای کار اینستاگرام دوری کنید!

دقت کنید که یک اپیدمی بزرگ این روزها اینستاگرام را فراگرفته و آن هم این است که همه دنبال خرید فالوور هستند.

تفاوت زیادی بین داشتن فالوورهای جعلی و قانونی یک حساب کاربری اینستاگرام وجود دارد. ممکن است وسوسه‌ انگیز به نظر برسد که صرفاً دنبال‌ کننده‌ های اینستاگرام بخرید، اما واکنش ‌های منفی در این مورد در رسانه‌ ها دیده می ‌شود و نشان می‌ دهد که حداقل در ابتدای مسیر خرید فالوور به درد شما نمی‌ خورد. اجازه دهید که کمی پیج شما جان بگیرد.

اگر بیش از هزار نفر پست‌ های شما را ریچ می ‌کنند، شاید زمان بهتری باشد. در ابتدای کار اینستاگرام خیلی زود دست شما را می‌ خواند و شما و پیجتان را یک جا از کار می ‌اندازد.

مردم را فریب ندهید تا شما را دنبال کنند. ممکن است خرید فالوور آسان ‌تر به نظر برسد اما فالوور اسپم خریداری‌ شده که صرفاً به عدد دنبال ‌کنندگان شما اضافه کرده است چیزی از شما نمی‌ خرد. او حتی ویو و لایک هم برای شما نخواهد داشت. شگردهای تبلیغاتی سایت‌ های مختلف را هم فراموش کنید. افزایش فالوور اینستاگرام با فالوور فیک خیلی راحت قابل تشخیص است و سبب بی ‌اعتمادی کاربران می ‌شود.

۲۴. کپشن ‌های طولانی، مفید و تخصصی بنویسید!

وقتی قصد توضیح در مورد یک محصول خاص را دارید، هیچ ‌چیز بهتر از کپشن نیست. در واقع عده زیادی ترجیح می ‌دهند که نخست به کپشن شما اعتماد کنند. آن ‌ها پاسخ سؤالات خود را در کپشن جستجو می ‌کنند و درصورتی‌ که شما را فردی مرجع و کامل ببینند اعتماد می ‌کنند. اگرچه در حال حاضر شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، نوشتن کپشن‌ های عالی در اینستاگرام نقش مهمی در کمک به دسترسی و تعامل بیشتر شما دارد.

همان‌ طور که قبلاً ذکر کردیم لازم است که شما در اینستاگرام تمامی جوانب را رعایت کنید. در واقع استراتژی‌ هایی وجود دارد که با استفاده از آن می ‌توانید به کاربران اطلاع دهید که حرف‌ های بیشتری برای گفتن دارید.

اول این که لازم است این موضوع را روی عکس یا ویدئو به آن‌ ها اطلاع دهید. افزایش فالوور اینستاگرام با کپشن ‌نویسی یکی از بهترین و تکنیکی ‌ترین روش‌ های ممکن است. اگر عنوان بیش از 125 کاراکتر باشد کاربران باید روی «بیشتر» ضربه بزنند تا کل مطلب را ببینند. در نتیجه باید 120 کاراکتر اول را خیلی جذاب و دقیق بنویسید. ترکیب فارسی و انگلیسی را نیز به ‌درستی رعایت کنید. پیش‌ از این که تعداد زیادی کاربر محتوای کپشن شما را ببینند، دقت کنید که همه چیز درست باشد. خودتان باید کپشن را به ‌خوبی بررسی کنید. افزایش فالوور اینستاگرام با این روش یک ایده خلاقانه است.

سوال بپرس! این باعث می‌ شود که مخاطبان شما به‌ راحتی نظر بگذارند. این تعامل کمک می ‌کند تا حساب شما برای افراد بیشتری قابل ‌مشاهده باشد.

برای اعتمادسازی بیشتر بهره ‌گیری از ایموجی ‌ها، می‌ تواند یک راهکار فوق ‌العاده باشد. در نتیجه این کار را حتماً در متن خود انجام دهید. اما به‌ هیچ‌ عنوان زیاده‌ روی نکنید و ایموجی را امتحان کنید. ایموجی می ‌تواند به جلب نظر خواننده کمک کند و برای اکثر انواع حساب ‌ها در این شبکه اجتماعی قابل‌ مشاهده است.

۲۵. بستن پیج تجاری (پیج خصوصی) – مرگ خاموش

در مورد روش‌ های افزایش فالوور اینستاگرام گفتیم، حالا لازم است که به یک مورد استثنا نیز اشاره کنیم که سبب نابودی صفحه شما می ‌شود. حتی اگر یک میلیون فالوور دارید. به‌ هیچ ‌عنوان از روش ضد تبلیغاتی بستن پیج استفاده نکنید. بسیاری حوصله این را ندارند که ریکوئست داده و منتظر بمانند حتی پنج دقیقه بعد شما درخواست آن‌ ها را قبول کنید.

در نتیجه اگر می‌ خواهید واقعاً با مشتری خود روراست باشید، اگر می‌ خواهید خدماتی که به آن‌ها می ‌دهید حس بدی نداشته و همین ‌طور پس از فالوکردن شما بلافاصله به دلیل مخفی ‌کاری آنفالو نشوید، در نتیجه در روش ‌های افزایش فالوور اینستاگرام که توسط سایت ‌ها و مجلات پیشنهاد می‌ شود این گزینه را فراموش کنید.

فیلتر استوری اینستاگرام

۲۶. فیلتر استوری بسازید

البته که فیلترهای مبتنی بر واقعیت افزوده و AR هم یک روش عالی برای جذب مخاطب هستند. شما می ‌توانید آن‌ ها را بسازید و سپس به اشتراک بگذارید. در این صورت آیدی شما به ‌عنوان سازنده در بخش بالایی افکت در حال استفاده قرار می ‌گیرد. مثلاً اگر افکت شما آن ‌قدر ترند شود که کریستیانو رونالدو از آن استفاده کند، مطمئن باشید که در طول روز بالای چند ده میلیون نفر روی آن کلیک می ‌کنند و با پیج شما مواجه می‌ شوند.

از نظرما این یک ویژگی فوق ‌العاده و یک پتانسیل بی ‌نظیر است. افزایش فالوور اینستاگرام با فیلتر AR در اینستاگرام یک راهکار خاص، متفاوت و جذاب است. درگذشته این قابلیت در اختیار همه نبود اما حالا هر کاربر اینستاگرام می ‌تواند یک فیلتر AR ایجاد کرده و آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارد. در واقع یک راهکار بازاریابی است که بسیاری از پیج ‌های خدماتی و فروشگاهی که قصد جذب مخاطب را دارند از آن استفاده می ‌کنند. فیلترهایی که ایجاد می ‌کنید در بخشی از نمایه اینستاگرام شما با نماد چهره مشخص شده است.

هر زمان که شخصی از فیلتر AR شما استفاده می‌ کند نام حساب شما در گوشه سمت چپ بالا ظاهر می ‌شود و قابل انتخاب و تپ خواهد بود. حتی او می ‌تواند در یک بخش جداگانه در صفحه پیج شما کل فیلترهایی که ساخته‌ اید را مشاهده کند.

اگر در این مورد چیزی نمی ‌دانید می ‌توانید با پرداخت هزینه از توسعه ‌دهندگان بخواهید که یک افکت یا فیلتر جذاب برای شما طراحی کنند. البته لازم است که یک بررسی از محبوب ‌ترین فیلترهای اینستاگرام داشته باشید. معمولاً فیلترهای میکاپ و آرایشی در حال حاضر جز ترند و  برترین‌ ها هستند.

۲۷. از پتانسیل استوری برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنید

استوری یکی از جذاب ‌ترین و بی ‌نظیرترین قابلیت‌ های این شبکه اجتماعی است. در واقع وقتی دایره رنگی دور یک آیدی یا پروفایل را می ‌بینید کنجکاو می ‌شوید که درون آن چه خبر است. در نتیجه کاربران شما نیز همین حس را نسبت به صفحه شما خواهند داشت. آن‌ ها دوست دارند بیش از این که از شما پست ببیند، به سراغ استوری ‌های شما رفته و آن‌ ها را مرور کنند. اگرچه استوری ‌ها برای مدت‌ زمان 24 ساعت در معرض نمایش قرار می ‌گیرند، اما  تاریخ انقضا ندارند و می‌ توانید به‌ راحتی از محتوای آن‌ ها روی هایلایت ‌های خود استفاده کنید.

برای هایلایت استوری ‌ها نیز یک چینش درست در نظر بگیرید. افزایش فالوور اینستاگرام با استوری در حال حاضر یکی از روتین‌ ترین و کلیدی ‌ترین حالت‌ های رسیدن به این امتیاز مثبت است. افزایش فالوور اینستاگرام با استفاده از هایلایت استوری‌ ها در واقع یک روش برای ایجاد نقشه راه است. مثلاً اگر در زمینه فروش گارد موبایل فعالیت می‌ کنید، می‌ توانید با استفاده از هایلایت استوری تمامی محصولات خود را در اختیار مشتری قرار دهید. پست در این شرایط جوابگوی نیاز شما نخواهد بود؛ برعکس استوری برای نتیجه ‌گیری سریع بهتر است.

۲۸. از نیم تگ (Nametag) استفاده کنید

در واقع استفاده از روش افزایش فالوور اینستاگرام با قابلیت نیم تگ یا Nametag می ‌تواند یک ایده فوق ‌العاده جذاب و خلاقانه باشد. چیزی شبیه به کدهای QR که افراد با اسکن کردن آن می‌ توانند وارد صفحه شما شوند. حتی موارد ارتباطی آفلاین نیز فرصتی برای تبلیغ حساب اینستاگرام شما فراهم می ‌کند. برچسب نام اینستاگرام یک راه آسان و مؤثر برای تبلیغ حساب شما در موارد آفلاین مانند برگه‌ های بسته‌ بندی، جعبه ‌ها، روی شیشه ‌ها، بنرها و… است.

اگر یک فروشگاه یا کسب‌ و کار دارید. می‌ توانید این نیم تگ را روی کارت ویزیت خود چاپ کنید. پس از این که نرم‌ افزار بارکد اسکنر یا دوربین باز شود این کدها اسکن شده و مستقیم به صفحه اینستاگرام شما ارجاع داده می ‌شود.

افرادی که با آن ها ارتباط برقرار می‌ کنید (به هر طریقی، در محل کسب ‌و کارتان، در شرکت و یا دفترتان) می ‌توانند کد مربوط به نیم تگ اینستاگرامی شما را اسکن کنند تا بدون نیاز به تایپ کردن مستقیم وارد حساب شما شوند. این روش معمولاً در مواقعی که شما قرار است از تکنیک ‌های دیجیتال مارکتینگ مبتنی بر چاپ استفاده کنید، پاسخگو خواهند بود. استفاده از هرکدام از روش‌ های افزایش فالوور که در این مقاله به آن ‌ها اشاره کردیم یک پل برای رسیدن به بی ‌نهایت دنبال ‌کننده است.

۲۹. مهارت ‌های عکاسی و تولید محتوا را جدی بگیرید!

یکی از مهم ‌ترین و کلیدی ‌ترین موارد در دنیای این روزهای اینستاگرام این است که شما به ‌خوبی تمامی جنبه ‌های تبلیغاتی پیج خود را ارتقا دهید. این که بتوانید عکاسی را به‌ خوبی و حرفه ‌ای انجام دهید. اگر در زمینه فروش محصول فعالیت می ‌کنید حتما عکس ‌های جذاب بگیرید.به طور قطع یکی از مهم ‌ترین و کلیدی ‌ترین اساس ‌ها برای افزایش فالوور اینستاگرام خواهد بود.

در واقع یکی از بزرگ ‌ترین اشتباهاتی که این روزها پیج‌ های فروشگاهی و خدماتی اینستاگرامی مرتکب آن می ‌شوند این است که از عکس ‌های فیک که از اینستاگرام و گوگل دانلود کرده‌ اند استفاده می ‌کنند. در این صورت می ‌توان گفت که به ‌راحتی کاربر حرفه‌ ای نسبت به آن ‌ها بی ‌اعتماد می‌ شود. در نتیجه موضوع افزایش فالوور اینستاگرام از طریق پست‌ های جذاب هم کاملاً منتفی است. حتی گاهی سلفی گرفتن، ضبط ویدئو با محصول و یا صحبت‌ کردن رودررو نیز می ‌تواند سبب ایجاد حس اعتماد در مخاطب شود. از نظر روان‌ شناسی هم بهتر است که برای فروش محصولات مدام خودتان را در معرض دید قرار دهید. این موضوع روی بالا رفتن تعداد فالوورهای شما نیز تأثیر می‌ گذارد.

۳۰. کامنت ‌های برتر را پین کنید

یکی از ویژگی‌ های کم تر شناخته شده اینستاگرام امکان پین کردن حداکثر سه کامنت برای هر پست است. چند راه وجود دارد که می ‌توانید از این ویژگی جدید به‌ عنوان بخشی از برنامه خود برای چگونگی جذب فالوورهای بیشتر در اینستاگرام استفاده کنید.

اگر تعداد کاراکترهای کپشن پست برای شما کافی نیست، می ‌توانید ادامه داستان را در بخش کامنت‌ ها ذکر کنید. البته لازم است که کامنت شما پین شود تا در معرض دید قرار گیرد. همان ‌طور که اشاره کردیم می‌ توانید تا سه کامنت را نیز پین کنید. دقت کنید که در این تکنیک افزایش فالوور اینستاگرام، شما از یک روش محبوب و ترند استفاده می ‌کنید. یکی از گزینه‌ ها استفاده از نظرات پین شده برای گسترش عنوان خود از حداکثر 2200 کاراکتر با ادامه داستان در نظرات است.

برخی کاربران نیز پای ثابت صفحه شما هستند. در واقع آن‌ ها باعث می ‌شود که دیگران هم نسبت به شما اعتماد پیدا کنند. یک ترفند کوچک و البته گاه هزینه بر به شما پیشنهاد می‌ کنیم. از افراد معروف، کسانی که تیک آبی دارند و یا فعالان در حوزه مرتبط با خودتان بخواهید که برای شما کامنت بگذارند. این کار را می ‌توانید با پرداخت هزینه انجام دهید. اگر پیج شما را فالو کنند که همه چیز بهتر می ‌شود. گزینه دیگر این است که نظرات موردعلاقه خود را از سایر کاربران پین کنید. به ‌خصوص اگر آن ها تعامل زیادی ایجاد کنند.

از هر راهی که می‌ توانید برای جذب فالوور در پیج خود استفاده کنید. دقت داشته باشید که پین کامنت‌ ها معمولاً بازخورد زیادی نیز دارند. عده زیادی به این کامنت‌ ها پاسخ می ‌دهند و به ‌طورکلی یک فضای جذاب در پیج شما ایجاد می‌ شود. وقتی هم تعامل در پیج شما بالا برود وارد اکسپلور خواهید شد.

تبلیغات افزایش فالوور اینستاگرام

۳۱. اینستاگرام خود را در شبکه ‌های دیگر تبلیغ کنید

پروفایل اینستاگرام شما باید به ‌راحتی قابل ‌شناسایی باشد. اگر قبلاً در شبکه اجتماعی دیگری دنبال‌ کنندگان زیادی برای خودتان دست‌ وپا کرده ‌اید، می ‌توانید اکانت خود را به این سرویس‌ ها متصل کنید. در حال حاضر واتس ‌اپ، توییتر و فیسبوک این اجازه را به شما می‌ دهند. پیوندی به پروفایل اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید و به دنبال ‌کنندگان اجتماعی فعلی خود این امکان را بدهید که خیلی سریع به صفحه شما وارد شوند. البته باید دقت کنید که پست شما پتانسیل لازم برای موفق شدن را داشته باشد.

یکی از روش‌ های افزایش فالوور اینستاگرام این است که شما محتوامحور و یا در یک مسیر و موضوع خاص پیش بروید. مدام از این شاخه به شاخه دیگر پریدن در نهایت نتیجه‌ ای جز شکست برای شما نخواهد داشت. اگر به ‌تازگی اکانت اینستاگرام خود را راه ‌اندازی کرده ‌اید، قبل از اینکه حساب کاربری را در جای دیگری تبلیغ کنید، حتماً محتوایی را پست کنید. حداقل 12 پست را هدف‌ گذاری کنید.

۳۲. پاپ‌ آپ بخرید!

این روش البته شاید کمی دور از ذهن و عجیب باشد اما امروزه توسط بسیاری استفاده می ‌شود. در واقع پاپ ‌آپ ‌ها به این صورت هستند که با کلیک کاربران روی سایت‌ ها باز می ‌شوند. البته بسیاری از ما آن را پدیده ‌ای مزاحم می ‌دانیم. اما قضیه در مورد اینستاگرام کمی متفاوت است. پنجره‌ های بازشوی پاپ‌ آپ وقتی روی موبایل‌ ها و تبلت ‌ها اجرا شوند، سبب می‌ شوند که مستقیم پیج اینستاگرام شما روی اکانت فرد باز شود. در این صورت این فرصت را خواهید داشت که در همان نگاه اول توجه آن‌ ها را جلب کنید.

روش افزایش فالوور اینستاگرام با پاپ‌ آپ این روزها بیشتر توسط رسانه ‌هایی استفاده می ‌شود که روی بحث فروش کالا تمرکز دارند. معمولاً مشتریان به پیج‌ هایی که یک محصول را مستقیم و بدون بالا و پایین و بی برو برگشت می‌ فروشند واکنش بهتری نشان می‌ دهند.

۳۳. از پست‌ های اینستاگرام در بلاگ و سایت استفاده کنید

اگر صاحب یک وب ‌سایت، بلاگ یا وبلاگ شخصی و خبری هستید، پیشنهاد می‌ کنیم که از این پتانسیل بی ‌نظیر استفاده کنید. البته نه به این شکل که صرفاً کاربران روی آیکون آیدی شما کلیک کنند، بلکه می ‌توانید از تگ‌ هایی استفاده کنید که کاملاً یک پست در یک صفحه وبلاگ یا سایت به معرض نمایش درآید. در جهت انجام این راه آسان برای نمایش محتوای اینستاگرام خود و هدایت ترافیک به پروفایل اینستاگرام خود، می‌ توانید بیشتر کاربران را با اطلاعات مفیدی که در اختیار دیگران قرار داده ‌اید، جلب کنید.

۳۴. پست ‌های خود را روی استوری شیر کنید

به‌اشتراک‌ گذاری پست‌ ها روی استوری یکی دیگر از مهم ‌ترین ویژگی‌ ها و قابلیت‌ هایی است که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده است. به‌ هرحال ممکن است که پست‌ های شما از دید کسانی که حتی شما را فالو کرده‌ اند نیز مخفی بماند. برای غلبه بر این مشکل که البته جز سیاست‌ های جدید این شبکه اجتماعی است، می ‌توانید از روش ReShare پست‌ ها روی استوری استفاده کنید.

همچنین به ایجاد محتوایی فکر کنید که مردم بخواهند دوباره در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند. هرکسی می ‌تواند پست‌ های فید اصلی شما را در یک استوری دوباره به اشتراک بگذارد.

بازهم این قابل ‌لمس و انتخاب خواهد بود. در واقع مطلب شما باید آن ‌قدر قوی باشد و کامل که نظر دیگران را جلب کند. مثلاً به‌ شخصه من تا کنون پست‌ های زیادی را استوری کرده‌ ام و از نظر من جذاب، جامع و کامل بودند. پس وقتی  به‌عنوان نویسنده این مقاله در این مورد به شما نوید جذب فالوور و مورد توجه قرارگرفتن را می ‌دهم، پس شما هم تا حد زیادی می‌ توانید به این موضوع اعتماد کنید.

۳۵. از دیگران بخواهید که شما را تگ کنند

دیگران هم می ‌توانند حساب کاربری اینستاگرام شما را روی پروفایل خود تگ کنند. در این صورت می‌ توانید از پتانسیل ارتباطی آن ‌ها به نفع خودتان استفاده کنید و این یک قابلیت بی‌ نظیر است. در واقع این روش یک تکنیک فوق ‌العاده برای جذب مخاطب به‌ صورت غیرمستقیم است. می ‌توانید حتی از حالت پست مشترک با دیگران هم استفاده کنید که در ادامه بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد.

درهرحال امروزه کسب ‌و کارهای مختلف در بخش کپشن یا بیوگرافی و استوری یکدیگر را مدام منشن می ‌کند. وقتی آن ها شما را در یک پست تگ می ‌کنند مخاطبان آن ها یوزرنیم شما را می‌ بینند و اگر می ‌خواهند بیشتر بیاموزند، می ‌توانند روی آن کلیک کنند.

۳۶. تعامل با مشتریان را استوری کنید

اگر صاحب یک مجموعه فروش هستید و خدماتی را در اختیار دیگران قرار می ‌دهید روش استفاده از اشتراک‌ گذاری رضایت مشتریان و بازخورد آن‌ ها می‌ تواند یک راهکار عالی باشد. بر مبنای این تکنیک کسانی که به شما پیام می ‌دهند یا از شما چیزی خریداری می ‌کنند می‌ توانند یکی از بهترین روش ‌های افزایش فالوور اینستاگرام به‌ صورت طبیعی باشند. از آن ‌ها بخواهید که در مورد محصولی که خریداری کرده و یا خدماتی که به آن ‌ها ارائه کرده ‌اید در حد چند خط بنویسند. در نهایت می ‌توانید این نوشته یا یادداشت را به ‌راحتی در استوری‌ های خود منتشر کرده و یا آن ‌ها را هایلایت کنید.

البته این مهم است که خیلی سریع به استوری‌ ها پاسخ بدهید و در همه حال حواستان به پیج اینستاگرامتان باشد. به هرحال عده زیادی این روزها به کسب ‌و کارهای اینستاگرامی اعتماد می ‌کنند و در نتیجه این اصل بسیار مهم، حیاتی و کلیدی خواهد بود. گوش‌ دادن به مشتریان یکی از بهترین راهکارها برای جذب حداکثری آن‌ ها است. البته در کنار مقوله افزایش فالوور، شما باید به فکر مانایی فالوورهای خود نیز باشید. آن ‌ها را فراری ندهید و جوی در پیج خود ایجاد کنید که در ذهن آن ‌ها نیز نشان‌ دهنده یک تفکر ذهنی قدرتمند باشد. در این صورت روزبه ‌روز تعدادشان بیشتر خواهد شد.

۳۷. گاهی دست به حاشیه‌ سازی بزنید

می‌ توانید در مورد یک محصول، خدمات یا کالای خاص حاشیه بسازید. مثلاً اگر فروشنده لوازم ‌خانگی هستید تیتری تحت عنوان: فروش یخچال ال جی تقلبی ریپک در یکی از فروشگاه‌ های تهران، بزنید. در این صورت مخاطبین معمولاً به سمت شما و محتوایی که نوشته‌ اید جذب می ‌شوند. البته این بدان منظور نیست که از تیترهای زرد تقلبی استفاده کنید. بلکه چنین پدیده ‌ای واقعاً در ایران و بسیاری از کشورها وجود دارد که یک لیبل معتبر را کپی می ‌کنند.

درصورتی‌ که محصول ساخت برند دیگر است. مثلاً اگر در زمینه فروش عطر فعال هستید تیتر بزنید: روش تشخیص تقلبی بودن بهترین عطرهای جهان، یا ناگفته ‌های بازار عطرهای تقلبی. موضوع این است که شما باید یاد بگیرید که حس کنجکاوی را در ذهن مخاطبی به وجود بیاورید که اولین ‌بار است وارد صفحه شما می‌ شود. اگر او با پست‌ های شما ارتباط برقرار کند می ‌ماند. حتی اگر شما را فالو هم نکند، در نهایت در لیست سیوها و یا ویوهای او قرار می ‌گیرید. اینستاگرام به این موضوع اهمیت زیادی می ‌دهد.

ریلز اینستاگرام

۳۸. از ریلز (Reels) در اینستاگرام استفاده کنید

افزایش فالوور اینستاگرام با ریلز یک ترند در این روزهای شبکه‌ های اجتماعی به‌ حساب می‌ آید که مدام در مورد آن صحبت می‌ شود. چه‌ بهتر که اگر شما هم از این پتانسیل در کسب‌ و کار خود استفاده کنید. اگر هدفتان رشد در شبکه اجتماعی اینستاگرام و دیده‌ شدن در صفحه اکسپلور است پس می ‌توانید از این فرصت استفاده کنید.

ریلزها در واقع ویدیوهای کوتاه 60 ثانیه ‌ای هستند که ساختار طویل و عریض ‌تری نسبت به پست‌ ها دارند. کاربران اینستاگرام می ‌توانند کلیپ ‌های ویدئویی و عکس ‌های تنظیم ‌شده را با هم ضبط و ویرایش کنند و آن ‌ها را در فید، استوری و صفحه کاوش یا ریلز قرار دهند. چیزی که Reels را متفاوت می ‌کند این است که به ‌جای اینکه کاربران فقط وارد پیج شما شوند و یا این که در صفحه هوم خود باشند، می‌ توانند از طریق تب مربوط به ریلز همه محتواهای منتشر شده با این ساختار را ببیند. یک موضوع مهم در مورد ریلز این است که هنوز در تمام دنیا در دسترس نیست و بسیاری از اکانت‌ ها امکان استفاده از آن را ندارند.

در نتیجه شما می ‌توانید از این پتانسیل استفاده کنید. البته درصورتی‌ که این قابلیت روی اکانت شما فعال شده است. برای ریلز هم همواره از موزیک‌ های ترند، ویدیوهای کوتاه و جلوه‌ های ویژه استفاده کنید. Drone ها یا همان دوربین‌ های هلی‌ شات، همیشه توجه ‌ها را به سمت خود جلب می‌ کنند. اگر نوع کسب ‌و کار شما به ‌گونه ‌ای است که می ‌توانید از این سیستم‌ ها استفاده کنید، در نتیجه ساخت یک ویدئوی کوتاه ریلز می ‌تواند یکی از بهترین روش ‌های افزایش فالوور باشد.

۳۹. تخفیفات ویژه در ازای معرفی

اگر تعداد 500 فالوور دارید می ‌توانید از آن‌ ها بخواهید که شما را به دیگران معرفی کنند. پس از آن به آن ‌ها کد تخفیف یا کد اعتباری و یا شناسه بدهید. بر مبنای این موضوع در واقع آن‌ ها را در تعامل با خود بیشتر درگیر می‌ کنید. مثلاً اگر یک کافی ‌شاپ تأسیس کرده ‌اید یا سیستم دلیوری قهوه دارید، می‌ توانید برای هرکدام از مشتریان خود یک کد تخفیف در نظر بگیرید. باشگاه مشتریان نیز ایده جذاب و جالبی خواهد بود که این روزها بسیار در مورد آن صحبت می ‌شود.

همه مشتری‌ ها در سراسر دنیا به دنبال گرفتن تخفیف ‌های خوب هستند. دقت کنید که همیشه برای جذب مشتری وقت دارید. اگر یک کالا را با قیمت حتی 50 هزار تومان ارزان ‌تر بفروشید، مطمئن باشید که مشتریان بیشتری به سمت شما جذب می ‌شوند.

۴۰. لایک، نظر و ری ‌اکشن هوشمندانه بدهید!

به‌ هرحال پیج‌ هایی هستند که در راستای شما فعالیت می‌ کنند؛ آن‌ ها به ‌خوبی می ‌دانند که شما برای جذب مخاطب روی پست‌ های آن ‌ها ری ‌اکشن خواهید داشت. در نتیجه به سراغ موضوعات دیگر بروید. از نظرات عمومی (مانند “پست عالی! “) که به نظر می ‌رسد کار یک اسپمر است به طور جد خودداری کنید. وقتی شما پست‌ هایشان را لایک می ‌کنید و در مورد آن‌ ها نظر می ‌دهید، افراد اعلان‌ هایی دریافت می‌ کنند این موجب می ‌شود برای لحظه‌ ای هم که شده به صفحه شما مراجعه کنند. دقت کنید که در این وضعیت استوری‌ ها می ‌توانند بهترین نتیجه را برای شما داشته باشند.

در نتیجه همیشه پست خود را زنده نگه دارید. یکی از نشانه‌ های زنده ‌بودن یک پیج این است که استوری داشته باشد. در مورد افزایش فالوور اینستاگرام با استوری نیز به طور مفصل در یکی از بخش‌ ها صحبت کردیم.

افزایش فالوور اینستاگرام

نتیجه‌ گیری نهایی: کدام روش بهترین است؟

البته که نمی ‌توان گفت از بین این‌ همه مواردی که به آن‌ ها اشاره کردیم در نهایت کدام گزینه می ‌تواند بهترین روش برای افزایش فالوور در اینستاگرام باشد. هر کسب‌ و کار، برحسب نیاز خود می‌ تواند از تکنیک‌ های گفته شده استفاده کند.

در نهایت اگر بخواهیم به ‌صورت جمع ‌بندی به این موضوع اشاره کنیم که در نهایت چه ترندهایی، این روزها توسط فعالان تکنولوژی مطرح می ‌شود که با استفاده از آن می‌ توان تعداد فالوورها را بیش‌ از پیش کرد، لازم است به‌ صورت تیتروار به موارد زیر اشاره مستقیم داشته باشیم:

 • یک تقویم محتوای ثابت داشته باشید. دقت کنید که پیج شما نباید متروکه شود. به این دلیل که وقتی مشتری قصد خرید و یا استفاده از خدمات پیج اینستاگرامی شما را داشته باشد تاریخ آخرین پست شما را بررسی می‌ کند. پیج‌ های غیرفعال نتیجه خوبی نمی‌ گیرند. حتی اگر میلیون‌ ها فالوور داشته باشند.
 • برای پست‌ های اینستاگرام از قبل برنامه‌ ریزی کنید. هدفمند پیش بروید و حتی اگر می‌ توانید کپشن را روی کاغذ بنویسید و آن را از هر نظر کنترل کنید.
 • از شرکا و حامیان برند برای ارسال محتوای شما استفاده کنید. می‌ توانید پست‌ های مشترک با نمایندگی‌ ها، شرکت‌ ها و… به اشتراک بگذارید.
 • از فالوورهای جعلی اینستاگرام خودداری کنید. به‌ جای این کار به سراغ تعامل و یا مواردی نظیر بهره‌ گیری از سیستم ربات هوشمند اینستاگرام بروید.
 • اینستاگرام خود را در همه ‌جا به نمایش بگذارید. اگر وب‌ سایت، کانال، پیج فیسبوک، مسنجر و… دارید باید در همه شرایط در مورد پیج خود صحبت کنید.
 • دنبال ‌کنندگان محتوای قوی می ‌خواهند. قید محتواهای ربات گونه را بزنید. این که انگار مطالب خود را از یک سایت یا پیج دیگر کپی کرده ‌اید بدترین حس برای مشتری یا کسی است که به صفحه شما مراجعه می‌ کند.
 • مکالمه را شروع کنید. با مشتریان خود تعامل سریع داشته باشید!

مبتنی بر هرکدام از روش‌ های افزایش فالوور اینستاگرام که به آن‌ها اشاره کردیم، شما می ‌توانید در مدت ‌زمان کوتاه ‌تری مسیر پیچیده و به ‌ظاهر ترسناک بالا بردن تعداد فالوور را با قدم‌ های محکم ‌تر طی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا