قوانین و محدودیت های اینستاگرام چیست؟

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرام‌تان امن نگه دارید، مهم است از قوانین، محدودیت‌ها، قواعد لایک، کامنت، پیام دایرکت، فالو و آنفالو کردن، تازه‌ترین الگوریتم‌های اینستاگرام و دستورالعمل‌ها و… آگاه باشید.

شما به عنوان کاربر اینستاگرام، باید از قوانین، مسدودیت‌ها و محدودیت‌های آن آگاه باشید، مطلع بودن کمک میکند بتوانید تعامل بالایی داشته باشید و از بن‌شدن حساب‌تان جلوگیری کنید. اگر علاقه‌مندید ساعات زیادی در اینستاگرام بگذارنید و فعالیت‌های زیادی پشت‌سرهم انجام دهید، بهتر است به خاطر داشته باشید ممکن است درنهایت ناامید شوید! اگرچه برخی از کاربران محدودیت‌های اینستاگرام را آزاردهنده می‌دانند، اما این برای خوبی خودتان است. به عبارت دیگر با تشخیص هرزنامه‌هاست که اینستاگرام حساب‌های ما را ایمن نگه می‌دارد.

بیاید برخی از این محدودیت‌های اینستاگرام را مرور کنیم:

اینستاگرام با هشدار پیش از مسدودیت، سیاست مسدود کردن حساب‌ها را به روز کرده است

حساب‌های اینستاگرام پیشتر بدون دریافت هیچ هشداری بسته می‌شد، برخی از کابران معترض و مدعی بودند قوانین اینستاگرام را زیرپا نگذاشته‌اند. خبر خوب این است که دیگر بدون هشدار از پیش، به یک‌باره حساب‌تان بسته نمی‌شود. در ژوئیه ۲۰۱۹، ایسنتاگرام در سیاست غیرفعال‌سازی حساب‌ها دست به تغییراتی زد.

حالا دیگر اینستاگرام تنها حساب‌هایی را مسدود می‌کند که درصد مشخصی از دستورالعمل‌های آن را نقض کرده‌اند، و این بار هم دیگر هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد! روند مسدودیت کاملا واضح و روشن است؛ ابتدا اینستاگرام به کاربرانی که قواعد آن را نقض کرده‌اند، اخطار می‌دهد و آن‌ها را از خطر بسته‌شدن حساب‌شان مطلع می‌کند. این اطلاعیه پیش از مسدودیت، دربردارنده‌ی قوانینی که اخیرا توسط کاربر نقض شده‌اند و نیز راهکارهایی برای جلوگیری از مسدود شدن حساب‌ است.

خوشبختانه، اینستاگرام در تلاش است این پلتفرم را مکانی امن و پشتیبان برای تمامی کاربران خود بدل کند. تغییر جدید در سیاست مسدودیت حساب‌ها، احتمالا خیال والدین را از بابت گذران اوقات کودکان‌ خود در اینستاگرام، آسوده می‌سازد.

«برای محافظت از کاربران‌مان، ما تعداد دفعاتی که می‌توانید کارهای خاصی انجام دهید را محدود می‌کنیم»

این پیام اخطار دریافتی است که هرگاه از قوانین و محدودیت‌های فعالیتی اینستاگرام عبور می‌کنید با آن مواجه می‌شوید: فعالیت‌هایی چون لایک‌ها، کامنت‌ها، فالو، آنفالو و پیام دایرکت مشمول این محدودیت‌ها می‌شوند. در واقعیت اما تا زمانی که اینستاگرام رفتاری را غیرمعمول تشخیص ندهد، هیچ محدودیت خاصی برای کاربران آن وجود ندارد.

اما اگر رفتار شما غیرمعمول تشخیص داده شود، آن‌گاه در برخی فعالیت‌ها‌ مانند لایک، کامنت، فالو، آنفالو و پیام دایرکت و حتی در موارد جدی‌تر در پست و استوری گذاشتن منع خواهید شد.اگر اینستاگرام فعالیت‌های شما را محدود کرده، باید منتظر بمانید تا آن‌ها توسط اینستاگرام رفع شوند. این روند ممکن است تا دو هفته به طول انجامد.

محتوای ممنوعه در اینستاگرام کدام است؟

ایسنتاگرام قواعد سفت و سختی دارد که همه باید از آن پیروی کنند. بگذارید به محتوای ممنوعه در اینستاگرام که هیچ‌کس نباید آن‌ها را به اشتراک بگذارد، نگاهی بیاندازیم:

 • خرید و فروش اسلحه
 • خرید و فروش الکل
 • خرید و فروش توتون
 • تجویز داروهای غیرقانونی و مواد مخدر (حتی اگر در منطقه شما قانونی باشد)
 • فروش حیوانات زنده
 • شرط‌بندی آنلاین
 • محتوای جنسی
 • نفرت‌پراکنی
 • باج‌گیری یا آزار و اذیت شخصی
 • تشویق به خشونت
 • تشویق دیگران به پذیرش خود‌آزاری
 • ویدیوهای تکان‌دهنده یا خشونت‌آمیز

پخش همه موارد ذکرشده در اینستاگرام ممنوع است و حذف خواهند شد، چنان‌چه کاربر به طور مکرر این قواعد را زیرپا بگذارد، حساب آن شخص مسدود خواهد شد. در بین این‌ها، فروش موادمخدر و تقاضای جنسی، مواردی هستند که اینستاگرام نسبت به آن‌ سخت‌گیرانه‌تر عمل کرده و محض رویت‌شدن، حساب مربوطه را مسدود می‌کند.

اگر کسی قوانین ایسنتاگرام را نقض کند، شما چه کار می‌توانید کنید؟

تیمی در اینستاگرام برای بررسی گزارش‌ها وجود دارد، و اگر متوجه شوند تخلفی صورت گرفته، آن محتوا را حذف خواهند کرد. بنابراین در صورتی که جایی به نقض قوانین و خطی‌مشی برخوردید، می‌توانید آن‌ها را گزارش دهید. به‌علاوه، اینستاگرام اجازه می‌دهد کاربران مستقیما از طریق برنامه اینستاگرام و مرکز راهنمایی اینستاگرام، برای دفاع از خود درخواست تجدیدنظر و درمورد ‌به‌اشتراک‌گذاری محتوای حذف شده، دلیل اقامه کنند.

اینستاگرام محدودیت‌های جدیدی برای تبلیغات کاهش وزن و جراحی زیبایی وضع کرده است

اینستاگرام برای محافظت از سلامت جسم و روان کاربران خود، برخی تبلیغات آسیب‌زا را محدود کرده است. اگر شما از دنبال‌کنندگان اینفلوئنسرها بوده باشد، شاید زمانی که فید اینستاگرام‌تان توسط آن‌ها پر از تبلیغات محصولات کاهش وزن بود را به خاطر داشته باشید. از دیدن بیش از حد آن‌ها خسته شده‌اید؟ از این به بعد به علت سیاست و قانون جدید اینستاگرام، محصولات کاهش وزن کمتری در فید خود مشاهده خواهید کرد.

طبق خط‌مشی جدید، محصولات کاهش وزن تنها برای کاربران بالای ۱۸ سال نمایش داده خواهد شد. اینستاگرام اعلام کرد از سن اظهار شده کاربران خود در تشخیص نمایش محتوا مناسب سن هر کس استفاده خواهد کرد. بنابراین گزینه‌ای برای گزارش پست‌ها ناقض این خط‌مشی جدید در اینستاگرام تعبیه خواهد شود.

تمامی محدودیت‌های اینستاگرام

بگذارید کمی از محدودیت‌های اینستاگرام در مورد لایک، فالو/آنفالو، کامنت، تگ کردن و غیره، حرف بزنیم.

قوانین اینستاگرام

به خاطر داشته باشید هیچ موضع رسمی‌ای در محدودیت‌ فالو/آنفالو کردن، لایک، کامنت و غیره در اینستاگرام یاد نشده است. بااین‌حال بر اساس تجربیات ما برخی از محدودیت‌های آن را کشف کرده‌ایم. این محدودیت‌ها وابسته به حساب کاربری شما و فعالیت‌های حساب‌های پیشین‌ شما که اینستاگرام از آن مطلع است و برای اشخاص متفاوت یکسان نیست. به عوامل بسیاری مرتبط است و هیچ‌کس به نحو دقیق از تعداد این محدودیت‌ها اطلاعی ندارد، با این‌حال آگاه شدن از آن غیرممکن نیست. برخی عوامل مهم که تاثیرات عمده‌ای در فعالیت شما دارند از این قرار است:

 • سن حساب‌کاربری اینستاگرام شما
 • میزان فالورهای شما
 • میزان تعامل حساب کاربری شما
 • میزان فعالیت حساب کاربری شما

بدیهی است، محدودیت‌های حساب‌های جدید نسبت به حساب‌های قدیمی بسیار بیشتر است. حساب‌هایی که میزان تعامل بالاتری دارند، در مقایسه با حساب‌های غیرفعال، مجاز به فعالیت‌های بیشتری هستند. فقط به خاطر داشته باشید که اینستاگرام ابله نیست. آن‌ها به رفتارهای پیشین شما در اینستاگرام آگاه‌اند و بر همین اساس تشخیص می‌دهند که آیا رفتار شما طبیعی است یا خیر.

حد فالو/آنفالو در اینستاگرام

فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام به‌عنوان اقدامی یکسان در نظر گرفته می‌شود. حدود روزانه شما ۲۰۰تا در روز است. تعداد ۱۰ فالو و آنفالو در هر ساعت برای حفاظت از حساب کاربری شما در مقابل تعلیق‌شدن لازم است. به‌علاوه، برای آن‌که چه میزان افراد می‌توانند شما را فالو کنند هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد.

به خاطر داشته باشید که در ابتدا باید با رقم کمتر فالو یا آنفالو کردن طی یک هفته آغاز کنید و سپس به تدریج آن را هفته به هفته افزایش دهید.

برای مثال:

 • هفته اول: ۵۰ فالو/آنفالو در روز
 • هفته دوم: ۱۰۰ فالو/آنفالو در روز
 • هفته سوم: ۱۵۰ فالو/آنفالو در روز

اطمینان حاصل کنید که اینستاگرام را اسپم نکنید.

حد لایک در اینستاگرام

حداکثر تعداد آن ۱۰۰۰تا در روز است. اما این میزان برای تمامی کاربران اینستاگرام یکسان نیست. به منظور حذف حساب خود از قفل شدن، بهتر است به ۷۰۰ لایک در روز قانع شوید.

حد کامنت‌ها در اینستاگرام

حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ در روز. یک کامنت را مکررا منتشر نکنید. اینستاگرام کامنت‌های کپی‌پیست‌ شده را تشخیص داده و حساب کاربری شما را به‌خاطر آن مجازات خواهد کرد. ایموجی بدون متن به عنوان کامنت انتشار ندهید چرا که شبیه هرزنامه هستند.

حد کاراکتر مجاز در کپشن/کامنت در اینستاگرام

کاربران اینستاگرام مجازند تا حد ۲۲۰۰ کاراکتر در کامنت و کپشن بهره ببرند.

حد پیام‌های دایرکت در اینستاگرام

حدود ۵۰ تا ۸۰ مکالمه مجدید در روز ایمن است.

نکته: اگر شما کاربر جدید اینستاگرام باشید، میزان اقدامات شما در کل ۵۰۰تا در روز است. این شامل لایک، کامنت، فالو و آنفالو می‌شود. به‌علاوه تنها مجاز به ارسال ۲۰ تا ۵۰ پیام دایرکت در روز خواهید بود.

با آگاهی از این حدود، ما بهترین راه برای افزایش فالورهای شما در اینستاگرام را خواهیم دانست.

حد هشتگ در اینستاگرام

انتخاب هشتگ صحیح توجه دیگران را جلب کرده و درنتیجه شما لایک و فالور بیشتری کسب خواهید کرد. اما بیش از حد از آن استفاده نکنید. از حد ۳۰ هشتگ به ازای هر پست فراتر نروید.

حد IGTVدر اینستاگرام

همان‌طور که می‌دانید حدود یک سال پیش اینستاگرام IGTV راه اندازی کرد که به شما امکان به‌اشتراک‌گذاری ویدیو می‌دهد. می‌توانید ویدیوهای طولانی ده‌دقیقه‌ای بسازید، با این حال برای برخی کاربران امکان پست ویدیوهای یک ساعته هم وجود دارد.

حد استوری در اینستاگرام

محدویت به اشتراک‌گذاری استوری برای کسانی است که تعداد زیادی را منتشر می‌کنند. شما می‌توانید تا حد ۱۰۰استوری در روز به حساب‌تان اضافه کنید.

حد هایلات استوری در اینستاگرام

خوش‌بختانه، هیچ حد و حدودی در این مورد وجود ندارد.

حد تگ کردن در اینستاگرام

اگر به تگ کردن دیگران علاقه‌مندید، خوب است بدانید حداکثر تعداد برای شما ۲۰تا است.

حد منشن در اینستاگرام

می‌توانید تا حد ۱۰کاربر به ازای هر پست منشن کنید.

حد کاراکترهای مجاز برای نام حساب کاربری اینستاگرام

محدودیتی که برای تعداد کاراکترهای نام حساب‌کاربری وجود دارد، ۳۰ کاراکتر است.

حد تعداد کاراکترهای بیو در اینستاگرام

تعداد کاراکترهای مجاز در بیو حساب کاربری نمی‌تواند از حد ۱۵۰ بیشتر باشد.

حد تعداد پست‌های روزانه در اینستاگرام

تمامی کاربران اینستاگرام  هرچقدر بخواهند می‌توانند در روز پست منتشر کنند و هیچ حدی برای آن وجود ندارد.

حد به‌اشتراک‌گذاری تصویر و ویدیو در اینستاگرام

هیچ‌یک از کاربران اینستاگرام مجاز به بازنشر محتوای دیگران به نام خود نیستند. به‌علاوه، انتشار تصاویر برهنه در اینستاگرام ممنوع است، اگرچه برهنگی موجود در تصاویر نقاشی یا مجمسه‌ها مجاز است. ممکن است با خود بگویید باید تمام روز را وقف لایک یا کامنت گذاشتن یا نگذاشتن در اینستاگرام کنید، تا آن‌ که حساب‌تان منفجر شود! این روش جوابگو نیست.

پس گونه محدودیت‌های اینستاگرام را دور بزنیم؟

با کمی خلاقیت به راحتی می‌تواند از سد محدودیت‌های اینستاگرام، بدون متحمل‌شدن خطر، عبور کنید. تصور کنید چه‌قدر دشوار خواهد بود اگر بخواهید همه این اقدامات را به نحو دستی انجام دهید و در عین حال مواظب تخطی از حدود و قوانین اینستاگرام باشید.

با ابزار خودکار اینستاگرام، محدودیت‌های آن را دور بزنید

بن اکانت اینستاگرام

اگربیش از یک حساب کاربری داشته باشید، آن‌وقت چه کار کنید؟! اداره آن‌ها غیرممکن به نظر می‌رسد، این‌جاست که اینستازود پا به صحنه می‌گذارد! خودکارسازی تمامی خدمات، بهترین جایگزین برای انجام دستی آن‌هاست. می‌توانید آن را روشن کنید و خودتان از روز لذت ببرید. خدمات اینستازود شامل پیام‌های دایرکت خودکار، مدیریت کامنت‌ها، برنامه‌چینی برای انتشار پست‌ها، بات اینستاگرام و… است. بنابراین خیال‌تان از بابت محدودیت‌های اینستاگرام آسوده باشد چرا که اینتسازود مراقب آن‌هاست.

چرا باید از ربات پک استفاده کنید؟

شما به ربات اینستاگرام خودکاری نیاز دارید که پیشرفت شما را تضمین کند و از حدود و قواعد اینستاگرام را نقض نکند. با استفاده از ابزار خودکار اینستازود، نگران تخطی از حدود و قواعد اینستاگرام نباشید. با این نرم‌افزار می‌توانید اهداف خود را با استفاده از هشتگ، لوکیشن و فالور انتخاب کنید. اینستازود به نحو خودکار با افراد در اینستاگرام، بدون عبور از مرز قوانین آن، تعامل برقرار می‌کند.

آیا فعالیت دستی در اینستاگرام و استفاده از بات اینستاگرام به طور همزمان، ایمن است؟

برنامه‌چین اینستاگرام به شما فرصت به‌اشتراک‌گذاری پست در لحظه، برنامه‌ریزی آن برای انتشار در آینده یا پیش‌نویس کردن برای انتشار در زمانی دیگر را می‌دهد.

شما باید مراقب باشید به اقداماتی مانند لایک، کامنت، فالو، آنفالو، مشاهده استوری و ایجاد مکالمه‌ای جدید در حین فعال بودن ابزار خودکار، دست نزنید. به نحو کلی، بهتر است از طریق برنامه/وب‌سایت به حساب کاربری‌تان در اینستاگرام وارد نشوید، چرا که قرار است شما برای راحتی کار خود از ابزار خودکار استفاده کنید، پس بگذارید بات کارش را انجام دهد. هرچه کمتر از اینستاگرام استفاده کنید، حساب شما ایمن‌تر خواهد بود.

نتیجه‌گیری

اگرچه بهتر است همه قوانین اینستاگرام را رعایت کنند، برخی چنین نمی‌کنند! و حساب آن‌ها با مسدودیت موفقی و کاهش تعامل روبه‌رو خواهد شد. هیچ‌گاه سیاست حفظ حریم خصوصی اینستاگرام را دست‌کم نگیرید؛ چرا که به راحتی می‌توانند به طور موفقی یا همیشگی حساب کاربری شما را مسدود کنند.

مطلب مرتبط: چرا نمی توانم در اینستاگرام کامنت بگذارم؟

اگر قوانین اینستاگرام را زیرپا بگذارید، به طور موفقی حساب شما مسدود خواهد شد که خود روندی دوهفته‌ای برای بازگشت به حالت عادی را می‌طلبد. هنگامی که حساب شما اصطلاحا شادوبن شود، اینستاگرام به شما اجازه اقداماتی مانند لایک، کامنت و… را نخواهد داد. به همین دلیل است است که باید مراقب حدود مقرر اینستاگرام باشید و بهترین بات را برای مدیریت حساب تان انتخاب کنید.

حدها را رعایت کنید، طبیعی رفتار کنید، بیش از ۱۰۰۰ لایک در روز نکنید، بیش از ۱۸۰ تا ۲۰۰ کامنت در روز و صرفا ایموجی نگذارید، گروه هدف خود را مشخص و برای جلب توجه آن‌ها تلاش کنید. هرچه هدف‌گیری بهتری انجام دهید، مخاطبان بهتری برای خود نیز خواهید یافت.

منبع:instazood

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا