چگونه شخصیت افراد را با پیج اینستاگرمشان بشناسیم؟

چگونه شخصیت افراد را با پیج اینستاگرمشان بشناسیم؟

در این مطلب میخواهیم بحث متفاوتی را ارائه دهیم! اینکه چگونه شخصیت افراد را با پیج اینستاگرمشان بشناسیم؟ درواقع ما میخواهیم آموزش شخصیت شناسی بر اساس صفحه اینستاگرام دیگران را به شما آموزش دهیم که می تواند خیلی کاربردی باشد.

اینستاگرام به دفتر خاطرات جدید همه تبدیل شده‌است. با استفاده از پیمایشی سریع در صفحه اینستاگرام‌تان، می‌توانید در باره تغییرات روحیه‌تان در طول زمان مطلع شوید. در پس هر تصویری که ارسال می‌کنید تحلیلی روانشناسی وجود دارد. اینکه چه احساسی داشتید، چه چیزی در ذهن‌تان بوده است، نیازها و تمرکزتان در آن لحظه. ناخودآگاه‌تان خودش را در پست‌های اینستاگرام‌تان نشان می‌دهد.

تصاویر شما می‌تواند وظیفه شناسی، مشهور بودن یا حتی افسرده بودن شما را آشکار کنند.

بنابراین اگر می‌خواهید اشخاصی را بشناسید که تازه ملاقات کرده‌اید، نامشان را در اینستاگرام جستجو کنید و نگاهی به صفحه‌شان بیندازید. اینستاگرام چیزهای زیادی درباره او آشکار می‌کند، از دین گرفته تا احساسات و رژیم غذایی.

چگونه افراد را در صفحه اینستاگرام‌شان بشناسیم؟

 • افراد افسرده با تکرار بیشتری در اینستاگرام پست می‌گذارند

اینکه چندوقت یکبار در اینستاگرام پست می‌گذارند می‌تواند سلامت روانی آن‌ها را نشان دهد. پژوهشگران دانشگاه ورمونت 43000 پست اینستاگرامی ۱۶۶ کاربر را تحلیل کردند، و مشخص شد که کاربران مبتلا به افسردگی نسبت به دیگران بیشتر پست ارسال می‌کنند. آن‌ها چهره‌های بیشتری بدون استفاده از فیلتر در عکس‌هایشان داشتند.

 • افرادی که خیلی درباره رابطه عاشقانه‌شان در اینستاگرام پست ارسال می‌کنند با احتمال بیشتری اعتماد به نفس پایینی دارند و یا نسبت به روابط خود احساس ناامنی دارند.

اگر آن‌ها تصاویر زیادی را با شریک زندگی‌شان ارسال کنند و وضعیت رابطه‌شان را در بیوگرافی‌شان بنویسند، بیش از حد به شریک زندگی‌شان وابسته هستند و اعتماد به نفس پایین‌شان را با این واقعیت پنهان می‌کنند که در رابطه هستند. همچنین این می‌تواند به این معنی باشد که آن‌ها در مورد داشته‌هایشان احساس ناامنی می‌کنند یا احساس کافی را ندارند و به افراد دیگری هم نیاز دارند که آن‌ها را با هم ببینند و بدانند که آن دو با یکدیگر خوب هستند تا خودشان نیز باور کنند!

 • اگر تمام آنچه در در تصاویر اینستاگرامی آن‌ها می‌بینید عکس‌های سلفی در موقعیت‌های مختلف است، نشان می‌دهد که آن‌ها عاشق خودشان هستند (خودشیفته‌ها) یا به دنبال تایید و تصدیق هستند.
 • اگر تصاویر گروهی زیادی ارسال کنند، برون‌گرا و خوش معاشرت هستند. اما اگر پروفایل‌شان پر از عکس‌های گروهی باشد آنگاه آن‌ها محبوبیت‌شان را نشان می‌دهند، اما در درون تنها هستند.
 • اگر تصاویر رنگی با لبخندی عریض بر چهره‌شان داشته باشند، همکاری را دوست دارند. آن‌ها سرحال هستند و می‌خواهند احساسات خود را با دیگران هم به اشتراک بگذارند.
 • اگر بیشتر فیلترهای سیاه و سفید را برای تصاویرشان در اینستاگرام انتخاب می‌کنند، روان رنجور هستند. ممکن است کمی افسرده و احساساتی باشند یا شاید در بعضی موارد منفی باشند. آن‌ها نیمه خالی لیوان را می‌بینند.
 • اگر خیلی تصاویر غذا پست کنند، می‌خواهند نشان دهند که چقدر از زندگی خود لذت می‌برند و تصویری تجملی از خودشان ایجاد می‌کنند. شاید هم فقط چاق یا آشپز باشند!
 • اگر حساب کاربری خنده‌داری داشته باشند، دو گزینه برای‌شان محتمل است:

۱- آن‌ها می‌خواهند مشکلاتشان را پنهان کنند و چهره‌ای دلپذیر را به افراد دیگر در آنجا نشان دهند. آن‌ها ممکن است از شوخ طبعی به عنوان مکانیزم دفاعی استفاده کنند (مانند چندلر!)

۲- آن‌ها بسیار اعتماد به نفس دارند، و به آنچه ممکن است مردم درباره‌شان فکر کنند اهمیتی نمی‌دهند.

۳- آن‌ها فقط خنده‌دار هستند!

چگونه شخصیت افراد را با پیج اینستاگرمشان بشناسیم؟

 • افرادی که عکس‌هایشان را بدون فیلتر یا ژست گرفتن پست می‌کنند، از نظر ذهنی و بلوغ به وضعیت بسیار پایداری رسیده‌اند. آن‌ها به تایید دیگران احتیاج ندارند.
 • افرادی که خیلی عکس سلفی در سالن ورزشی پست می‌کنند که بدون لباس هستند و شش تکه بودن شکم‌شان را نشان می‌دهند، در واقع خودشیفته هستند. آن‌ها ممکن است مشکلات شخصیتی داشته باشند یا دچار پوچی باشند، بنابراین می‌خواهند روح و روان‌شان را در پس ظاهر جسم‌شان پنهان کنند.
 • کتاب-گرام‌ها که عکس‌هایی از کتاب‌ها از نظر زیباشناختی پست می‌کنند که آموزنده و روشنفکرانه هستند، افرادی با افکار عمیق هستند و بیشتر درون‌گرا هستند.
 • افرادی که از حیوانات خانگی‌شان یا حیوانات بامزه عکس می‌گذارند بازیگوش و احساساتی هستند.
 • افرادی که نقل قول‌های معنادار پست می‌کنند، یا می‌خواهند خود را بهتر کنند یا امیدوارند بتوانند به شخص دیگری در اینستاگرام انگیزه بدهند. آن‌ها نیت خیر دارند.
 • افرادی که عکس‌هایی را با زیرنویس ارسال می‌کنند که می گوید زندگی آن‌ها چقدر بهتر از دیگران است، کاملا خودشیفته و بسیار وسواسی هستند.
 • بعضی از افراد برای پرهیز از اینکه حضوری تبریک تولد بگویند و دوست بهتری دیده شوند، پست‌های زیادی برای تبریک تولد ارسال می‌کنند.

چگونه شخصیتی خوب در اینستاگرام نشان دهیم؟

اگر مشاغل‌تان را در اینستاگرام اداره می‌کنید، یا حساب کاربری‌تان را دارید، بهتر است قبل از فعالیت زیاد در اینستاگرام از بعضی قوانین را بشناسید.

اول از همه، باید بدانید که اینستاگرام به دنبال اجتماعات سالمی است که در آن فضا دور هم جمع شوند. آن‌ها اجازه فعالیت شغلی را در اینستاگرام داده‌اند اما پهنش نه. بنابراین، هر کاری که انجام ‌دهید، باید از کاربران مراقبت کنید.

اینجا چند قانون است که بهتر است در اینستاگرام در نظر بگیرید:

1- فعالیت‌های اینستاگرامی را به صورت انبوه انجام ندهید

اگر به صورت انبود دنبال کنید، یا از لیست دنبال کنندگانتان حذف کنید، یا بپسندید یا نظری وارد کنید، ممکن است از طرف اینستاگرام فعالیت‌تان مسدود شود. اگر به تازگی حساب اینستاگرام‌تان را باز کرده‌اید، اطمینان حاصل کنید که فعالیت‌های غیرمعمولی نشان نمی‌دهید. سعی کنید روزانه حدود 30 مورد را دنبال کنید یا از لیست دنبال شوندگان حذف کنید. همچنین این برای پسندیدن پست‌های دیگر هم درست است.

با استفاده از ابزارهای اتوماسیون اینستاگرام می‌توانید فعالیت‌های اینستاگرامی را کنترل کنید. این ابزارها، مانند ربات اینستاگرام ، می‌توانند افرادی که دنبال می‌کنید، حذف می‌کنید و تعداد پسندیدن‌ها یا نظراتی که وارد می‌کنید را کنترل کنند. آن‌ها رفتارهای شما را در اینستاگرام تقلید می‌کنند، اما تمام این فعالیت‌ها تحت کنترل هستند.

2- از آزار و قلدری کردن اجتناب کنید

اینستاگرام به کاربران اجازه نمی‌دهد که در نظرات، پست‌ها یا حتی استوری‌ها قلدری کنند. اینستاگرام به راحتی می‌تواند گفتار نفرت‌انگیز را تشخیص داده و پست‌های شما را پاک کند. همین‌طور این برای شهرت نام تجاری‌تان یا دایره دوستان‌تان مناسب نیست.

3- مثبت بمانید

سعی کنید اطراف خود را در اینستاگرام مثبت نگه دارید. از درج نظراتی که دیگران ناراحت می‌کند خودداری کنید. اگر محیط را مثبت نگه دارید و نظرات ارزشمندی وارد کنید، ممکن است توسط نویسنده حساب کاربری سنجاق شوید. اگر از ابزاهای اتوماسیون اینستاگرام استفاده می‌کنید، می‌توانید نظرتان را تنظیم کنید. ربات آن را به صورت خودکار برای شما ارسال خواهد کرد.

4- محتوای با ارزش

لطفا توجه داشته باشید که آنچه درخور اینستاگرام است محتوای بی‌نظیر و باارزش است. اینستاگرام احترام زیادی به سازندگان می‌گذارد و فضای بیشتری برای آن‌ها اختصاص داده شده‌است تا در اینستاگرام محتوا خلق کنند.

نتیجه

بنابراین دفعه بعدی که به کسی علاقمند شدید، ابتدا حساب کاربری اینستاگرام‌اش را بررسی کنید تا شخصیت‌اش را بشناسید و سپس ابراز علاقه کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا