اگر اینستاگرام اجازه لایک نداد (اکشن بلاک) باید چکار کنیم؟

اکشن بلاک اینستاگرام

باتوجه به اینکه شما این صفحه وب را مشاهده می‌کنید، می‌توان حدس زد که این سوال را در گوگل سرچ کرده اید:

« اینستاگرام مرا از لایک کردن بلاک کرده است، چه‌کار باید انجام دهم؟»

و به‌احتمال زیاد پیغامی با مضمون زیر از اینستاگرام دریافت کرده‌اید:

« قابلیت لایک برای شما مسدود شده است چراکه از آن به‌طور نابجا استفاده کرده‌اید.»

این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که بیش از اندازه و در زمانی کوتاه به لایک کردن و کامنت گذاشتن پرداخته باشید. در حال حاضر این اتفاق مشکل شایعی است که افراد زیادی در اکانت‌هایشان با آن مواجه هستند. تا زمانی که توسعه‌دهندگان اینستاگرام بتوانند این مشکل را حل کنند شما باید بدانید چه‌کاری در این شرایط می توان انجام داد.

چرا اینستاگرام لایک کردن را بلاک می‌کند؟

احتمالا درباره پیغام «action blocked» در اینستاگرام شنیده‌اید. در واقع اینستاگرام کاربرانش را از فعالیت‌هایی مانند لایک کردن، کامنت گذاشتن، به اشتراک گذاری یا فالو آنفالو کردن بلاک می‌کند. در نتیجه، اگر به‌تازگی در اینستاگرام عضو شده‌اید، مشتاق به دست آوردن فالوور های بیشتری هستید یا از یک ربات اینستاگرام استفاده می‌کنید، ممکن است در این پلتفرم بلاک شوید.

خب، می‌خواهید بدانید چرا اینستاگرام تمامی فعالیت‌های شما یا فقط قابلیت لایک کردن را بلاک کرده است؟

دلیلش ساده است: اینستاگرام شما را به‌عنوان یک اکانت فیک تشخیص داده است، با اینکه در واقع اینطور نیست.

آیا به این فکر می‌کنید که مگر چه‌کار انجام داده‌اید؟

در اینجا برخی دلایل ممکن اکشن بلاک ذکر شده‌اند:

  • اکانت‌تان را جدیدا ساخته اید.
  • محتوای زیادی را پشت‌سر‌هم و پی‌در‌پی پست کرده‌اید.
  • تعداد زیادی عکس را همزمان لایک کرده‌اید.
  • تنها چند فالوور دارید.
  • هیچ تاریخچه‌ای در اینستاگرام ندارید که به این معناست که اکانت شما هیچ دیتایی ندارد.
  • به‌طور همزمان برای پست های زیادی کامنت گذاشته اید.
  • کاربران زیادی را به‌طور همزمان آنفالو کرده‌اید.

خوشبختانه، اینستاگرام شما را برای همیشه بلاک نخواهد کرد. در واقع ممکن است اینستاگرام اکانت شما را بدون هیچ دلیلی برای همیشه حذف کند اما بلاک شدن موقتی است.

نوع بلاک بستگی به اکانت و فعالیت‌هایش دارد. بعضی اوقات پیغام اینستاگرام زمانی را که بلاک فعالیت ها پایان می‌یابد و گاهی فقط یک هشدار را نشان می‌دهد.

تنها کاری که باید بکنید این است که برای حداقل ۴۸ ساعت صبر کنید و بعد دوباره امتحان کنید. اگر درست نشد بعد از یک یا دو هفته امتحان کنید. حداکثر زمان بلاک فعالیت ها توسط اینستاگرام دو هفته بوده است.

چطور مشکل بلاک شدن لایک اینستاگرام را حل کنیم؟

اولین کار این است که هول نکنید. این اتفاق خیلی عادی هست و هیچ اثر خاصی بر پرفایل یا فعالیت‌‌های آینده شما در اینستاگرام ندارد. این روزها اینستاگرام شبکه اجتماعی بسیار محبوبی برای میلیون‌ها نفر هست و چنین اتفاقی بسیار عادی هست. همانطور که در بالا به آن اشاره شد، تنها نیستید. بلاگرها و کاربران زیادی با مشکلات مشابهی دست‌‌‌و‌پنجه نرم می‌کنند. اگر دیگر دستپاچه نیستید، دستورات زیر را کامل بخوانید زیرا با انجام آن‌ها بزودی فرصت استفاده دوباره از قابلیتی که از آن محروم شده‌اید را خواهید داشت. اگر اینستاگرام قابلیت لایک را بلاک کرده است، کارهای زیر را انجام دهید:

۱. تمام فعالیت‌های خود را برای مدتی متوقف کنید

اولین کاری که باید بکنید این است که بعد از بلاک شدن فعالیتی نداشته باشید. حتی بعد برداشته شدن محدودیت در لایک، همچنان باید تا مدتی منتظر بمانید. واقعیت قضیه این است که سیستم امنیت اینستاگرام، شما را تا ۷ روز بعد از بلاک شدن تحت نظر خواهد داشت. در این ۷ روز، هرگونه فعالیتی ممکن است زنگ خطر را به صدا دربیاورد و شما دوباره دچار محدودیتی مانند قبلی یا بدتر، بشوید. یکی از کاربران ادعا می‌کند که فقط به خاطر لایک کردن چهار عکس بعد از اینکه از محدودیت درآمده بود، دوباره بلاک شد. در نتیجه در یک هفته اول یا کمی بیشتر، باید بیشتر مراقب فعالیت خود باشید و حتما تا حد امکان استفاده از قابلیت های اپلیکیشن رو به حداقل برسانید. هیچ کس نمی خواهد به طور ناعادلانه ای بیش از  یکبار بلاک بشود.

۲. بگذارید اینستاگرام بداند که اسپمر نیستید

نکته قبلی به معنای کنار گذاشتن تمامی فعالیت خود در اینستاگرام نیست. بلکه به این معناست که نیاز است مدتی فعالیت خود را کمتر کنید. برای کاستن فشاری که برروی شماست باید به سیستم های امنیتی نشان دهید که اسپمر نیستید بلکه فقط یک کاربر معمولی این اپلیکیشن هستید. بعد از روز سوم، می توانید با احتیاط فعالیت‌های خود را از سر بگیرید. تنها ۴-۱۰ پست را لایک کنید یا برایشان کامنت بگذارید. تا چند روز به این روال پیش بروید تا فعالیت‌تان نرمال به نظر برسد. همچنین، پست گذاشتن هم می‌تواند کمک کند چون به این معناست که شما یک کاربر فعال اینستاگرام هستید. با انجام این کار به الگوریتم اینستاگرام نشان می‌دهید که یک فرد ناهنجار نیستید بلکه فقط یک کاربر معمولی دیگر مشغول به کارتان هستید.

۳. به لایک کردن ادامه ندهید

به این معناست قلبی که در اینستاگرام نشان داده می‌شود به حالت قبل خود برمی گردد. این اشاره ضعیفی از اینستاگرام  و به معنای این است که لایک های پی‌در‌پی شما دارد زیاد می‌شود. شما باید فورا از لایک کردن دست بردارید و بگذارید اپلیکیشن به حالت استاندارد عملکرد خود برگردد. لایک نکردن به این دلیل، به همان اندازه که آزاردهنده هست، اقدامی ضروری است. به جای تاسف برای اینکه نمی‌توانید در آن زمان خاص پست‌ها را لایک کنید، باید مراقب باشید که برای مدتی از لایک کردن هر پستی بازداشته نشوید. از آنجایی که اینستاگرام اخیرا تعداد زیادی ربات و اسپمر به خود دیده، موانع امنیتی‌شان شدیدتر از همیشه است. در نتیجه، عاقلانه‌ترین کار تبعیت از رهنمودها و درخواست‌های آنهاست و به هیچ وجه ریسک نکنید.

۴. صبور باشید

برگشتن به روال قبلی بعد از بلاک شدن و بازیابی دسترسی استاندارد، فرایند کندی است. اینستاگرام به تدریج دوباره به شما اعتماد خواهد کرد و کم کم می‌توانید دسترسی بدون کنترل به تمامی قابلیت‌های اپلیکیشن داشته باشید. انتظار می‌تواند نومیدکننده باشد اما ضروری است. با صبوری و حصول اطمینان از اینکه دوباره اشتباه نمی‌کنید می‌توانید از اپلیکیشن و همه قابلیت‌هایش بدون هیچ دردسری در آینده لذت ببرید. کاربرانی که شرایطی مشابه شما داشته‌اند درباره اینکه بعد از آنبلاک شدن نمی‌توانستند ۵ پست در روز لایک کنند گفته اند که به تدریج دسترسی نامحدود به قابلیت های عادی‌ای که یک کاربر می‌تواند داشته باشد را به دست آوردند.

۵. فاصله‌‌ی کوتاهی بین همه‌ی فعالیت‌هایتان بگذارید

برای یکی دو هفته اول، باید بین فعالیت‌هایتان فاصله بگذارید، علی الخصوص در لایک کردن پست‌ها محتاط باشید. روشی که می‌توان توصیه کرد این است که بین تمام فعالیت‌های تان فاصله کوتاهی باقی بگذارید. مثلا، وقتی عکسی  را لایک می‌کنید، قبل از لایک عکس بعدی ۱۰-۱۵ثانیه صبر کنید. در مورد کامنت‌ها و پست‌ها هم همینطور. همینطور می‌توانید فعالیتی را که انجام می‌دهید متناوبا عوض کنید. صبر کردن و یک در میان کردن باعث می‌شود سیستم امنیت شما را به عنوان اسپمر نشناسد. اسپمرها معمولا نوع خاصی از فعالیت را چندین بار تکرار می‌کند و اگر شما این کار را نکنید و بین فعالیت ها صبر کنید،  می‌توانید ثابت کنید که اسپمر نیستید.

دسترسی نداشتن به کارکرد لایک می‌تواند بسیار ناامید‌کننده باشد. اگرچه، با صبوری و پیروی از رهنمودها می‌توانید دوباره به آن دست بیابید. با این کار، دسترسی بدون کنترل به همه قابلیت‌ها در آینده را تضمین کنید.

نتیجه

در صورت بلاک شدن در اینستاگرام باید خیلی مراقب باشید. تکرار نکردن فعالیت‌های غیر ضروری کمک کننده خواهد بود، زیرا اینستاگرام ممکن است اکانتتان را برای همیشه حذف کند واحتمالا دیگر نخواهید توانست با همان ایمیل در اینستاگرام عضو شوید.

راستی، اگر دوست داری بدونی چطوری بفهمیم چه کسانی استوری اینستاگرام مارو دیدند ، پیشنهاد میکنم مطلبی که در این زمینه نوشته ایم را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا